В Ужгороді відбудуться ювілейні виставки двох закарпатських митців

7 липня о 16.00 в галереї “Ужгород” відбудеться відкриття виставки робіт мисткині Любові Слободської, повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

Авторка презентує добірку різножанрових творів живопису та графіки. Крім експозиції, увазі присутніх представлять і щойно виданий каталог, до якого увійшли репродукції вибраних робіт за 2010-2017 роки.

У вступному слові до каталогу поетеса, член Національної спілки письменників України та заслужений діяч мистецтв України Зоя Кучерява зазначає, що свої пейзажі, портрети, тематичні композиції художниця “виносить дбайливо, як дитину”. “Любов Слободська багато працює на пленерах, намагаючись відтворити кольорове багатство природи, її неповторний настрій. Художній почерк – емоційно насичений. Авторка не намагається ідеалізувати природу, а прагне якомога ближче наблизитися до неї, донести до глядача її божественну красу і досконалість. Місія художника – приносити глядачеві радість, позитивні емоції, світло, добро. Палітра мисткині – світла і чиста”.

Виставка присвячена ювілею художниці.

Любов Слободська (Товкач) народилася 1 липня 1947 року в с.Товкачі Овруцького району на Житомирщині. З 1966 по 1971 роки навчалась на художньо-графічному факультеті Одеського державного педагогічного інституту ім.К.Ушинського.

В 1973 році разом із чоловіком, теж художником, Віталієм Слободським переїздить на Закарпаття, де продовжує займатися творчою діяльністю, активно бере участь в обласних та республіканських виставках.

Член Об’єднання професійних художників Закарпаття (2011) та Національної спілки художників України (2013).

***

14 липня о 16.00 у залах Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая відкриється виставка творів члена Національної спілки художників України Олександра Малеша, присвячена 60-річчю митця.

На виставці публіці будуть представлені 70 живописних полотен автора. Діапазон мотивів мальовничих композицій О.Малеша – великий.

У своєму мистецтві Олександр Малеш обрав жанр портрета і ліричного камерного пейзажу. Вони акумулюють співвимірні естетичні критерії, якими митець послуговується у своїй творчості.

Олександр Малеш – естет, колорист із м’яким розумінням гармонії.

Його можна назвати майстром колориту сонячного дня. Із об’єкта зображення зовнішній світ у пейзажах митця перетворюється на символи, пов’язані зі світом, у якому живе людина. І мова цього зв’язку лежить у площині портретного та пейзажного малярства Олександра Малеша, тісно пов’язаного з ментальністю народу й епохи, повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *