В Ужгороді націоналісти пікетували Генконсульство Угорщини (відео)

20 вересня відбулась мирна акція протесту у формі пікету Генерального консульства Угорщини в Ужгороді за участі представників українських національно-патріотичних організацій Закарпаття. Участь в даній політичній акції зокрема прийняли уповноважені представники Закарпатського націоанального патріотичного об’єднаня “Україна Соборна”, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ ст, Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатської обласної організації політичної партії “Україна Соборна”, Закарпатської обласної організації “Молодь Закарпаття”, Закарпатського осередку громадської організації “Айдар- волонтерська допомога” та ужгородської реферантури громадської організації “Новий Вогонь”.

Метою даної акції було висловлення протесту проти унтиукраїнської діяльності промосковського уряду Угорщини Віктора Орбана, зокрема щодо неправдивого з їх боку тлумачення Закону України «Про освіту».

Голова координаційного комітету ЗО “Україна соборна” Орест Дідух звернувся через домофон до посадової особи консульства з проханням, щоб вийшов їх представник і поспілкувався з представниками української громадськості.
У відповідь було озвучено, щоб зачекали, однак ніхто до учасників мирного пікетування не вийшов.

Відтак, голова координаційного комітетету ЗО “Україна Соборна” Орест Дідух,  керівник Закарпатського осередку ГО “Айдар – волонтерська допомога” Віталій Грегор та активіст ЗО “Україна Соборна”, учасник бойових дій в АТО, офіцер запасу Збройних сил України Андрій Мазур звернулися із заявами до усіх  присутніх, в яких засудили антиукраїнську діяльність промосковського уряду Угорщини Віктора Орбана.

Опісля представниками українських національно-патріотичних організацій Закарпаття було прикріплено на паркані консульства плакати, якими представники української громадськості висловили свою негативну позицію, щодо антиукраїнської діяльності промосковського уряду Угорщини Віктора Орбана:
«Угорці схаменіться! Цілування з Путіним – шлях до кровопролиття в Будапешті 1956 року»;
«Мадярським сепаратистам та московсько-путінським запроданцям – не місце на українському Закарпатті»;
«Взаємоповага до територіальної цілісності та державного суверенітету – гарантія миру та дружби між Україною і Угорщиною».

Після закінчення мирної акції пікетування Генерального консульства Угорщини в Україні вийшов невідомий чоловік, який зірвав плакати протестувальників.

Під час проведення мирної акції протесту та на момент її завершення, один із місцевих поліцейських намагався незаконно і безпідставно протидіяти протестувальникам, фактично захищаючи антиукраїнську діяльність промадярських і промосковських сепаратистів на Закарпатті. Та учасники мирного пікетування на різного роду провокації не піддалися і мирна акція протесту пройшла без негативних ексцесів.

Прес-служба ЗО «Україна Соборна»