В Ужгороді Луценко закликав “контролювати” суди, які відмазують хабарників

У середу, 11 жовтня, Генеральний прокурор України Юрій Луценко, під час чергового робочого візиту на Закарпаття, заслухав низку актуальних кримінальних проваджень, нагородив кращих працівників прокуратури Закарпатської області нагрудними знаками і годинниками та провів брифінг із журналістами краю.

Генеральний прокурор повідомив, що він відвідав Тячівську місцеву прокуратуру, керівника якої підозрюють у зловживанні службовим становищем з метою одержання вигоди за покривання грального бізнесу. Також обшукали робочий кабінет вказаного прокурора. «Якщо місцевий прокурор не бачить нелегальної вирубки та гральних автоматів, значить він не працює… Якщо кримінальних проваджень нема, – то за що він отримує заробітну плату?», – сказав Юрій Луценко.

Але поряд з цим негативним випадком є багато позитивних напрацювань. Зокрема, Юрій Луценко наголосив, що прокуратура Закарпатської області активізувалася. Він назвав зокрема, такі гучні для регіону затримання за корупційну діяльність, як затримання першого заступника міського голови Ужгорода Іштвана Цапа, кількох районних суддів та помічника народного депутата.

З цього приводу Юрій Луценко зазначив, що вважає, що за останній рік прокуратура на Закарпатті явно стала працювати рішучіше і наступально. Усі справи щодо затримання осіб за корупційну діяльність вже знаходяться у суді. “На жаль, після того, як справа потрапляє до суду, нею вже займаються виключно працівники суду. Наскільки я бачу обвинувачувані “лінуються” ходити до суду”, вони по черзі хворіють, по черзі зникають їхні адвокати, тому мені здається, що підтримка журналістів тут дуже важлива (справа Цапа через постійні хвороби обвинувачених тягнеться уже на протязі 9-ти місяців, – ред.). Раз у місяць необхідно писати про те, як відбувається процес» – зазначив Юрій Луценко.

Також Генеральний прокурор наголосив, що триває робота і над іншими резонансними справами по яких найближчим часом будуть обвинувальні акти. Генпрокурор України вважає, що причинами росту злочинності в області є низькі доходи населення. Важка криміногенна ситуація у області спостерігається і через поділ території ватажками кримінальних угрупувань.

Юрій Луценко визнав, що є тенденція до зростання злочинів вчинених неповнолітніми, причиною якої назвав також бідність місцевого населення але це жодним чином не знімає відповідальності з правоохоронних органів.

Також під час зустрічі Юрій Луценко відповів й на питання журналістів, які стосувалися неліцензованого грального бізнесу у місті, знищення архітектурних пам`яток та боротьбі з незаконними вирубками лісів, яких за останні півтора роки стало в рази менше.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області