В Ужанському нацпарку зариблювали фореллю річки і струмки (фото)

Відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» головною метою створення національних парків поряд з збереженням природних комплексів та об’єктів є їх відтворення. Згідно з даними науковців та матеріалів лісовпорядкування територія, що надана парку у постійне користування на період створення парку на 48 % була представлена похідними деревостанами зі зміненим складом дендрофлори.

На жаль антропогенне навантаження відобразилось не тільки у зміні корінних екосистем. Згубний вплив людської діяльності, зокрема рибальство із застосуванням електроструму, вибухових або отруйних речовин в 90-х роках та на початку 2000, призвели до збіднення та зменшення чисельності іхтіофауни. Така характерна для наших водойм форель струмкова, місцева назва якої «струг» стала майже рідкісним видом. Тільки в останні роки можна спостерігати відновлення популяції. Не в останню чергу збільшенню чисельності форелі струмкової сприяє випуск малька, який на території парку в останні роки став уже традицією.

На вихідних група волонтерів спільно з працівниками парку здійснили зарибнення струмків та річок струмковою фореллю на території Ново-Стужицького та Жорнавського природоохоронних науково-дослідних відділень. До заходу долучилися народний депутат Олексій Мушак, начальник відділу рекреації та благоустрою Ужанського НПП Анатолій Приймич, голова Загорбської сільської ради Олексій Мушак та голова Стужицької сільської ради Юрій Шоляк. У водойми було випущено 10 тис. малька.
Директор Ужанського НПП Віктор Биркович повідомив, що в Ужанському НПП продовжуються консультації з словацькими науковцями та природоохоронними громадськими організаціями щодо розроблення більш масштабної програми відновлення форелі струмкової, зокрема зарибнення р. Уличанка, яка протікає через Україно – Словацький Державний кордон, поруч з майбутнім екологічними пішим пунктом-пропуску Улич-Забрідь».