В Сваляві застрелили скажену лисицю

лисицяНа початку березня 2015 року посеред білого дня, що не властиво диким звірям, у Сваляві, на подвір’ї одного з дворів мікрорайону «Береги» лисиця напала на курей.

Господар лисицю вбив і доставив у районну лікарню ветмедицини. Як підтвердила обласна ветеринарна лабораторія, тварина була хвора на сказ. За оперативною інформацією, головний державний інспектор ветеринарної медицини району прийняв розпорядження про оголошення прилеглих лісових угідь неблагополучними зі сказу диких звірів та було розроблено заходи щодо локалізації і ліквідації вогнища цієї вкрай небезпечної недуги, якою може захворіти і людина.

Якщо проаналізувати епізоотичну ситуацію у Свалявському районі, то за останні п’ятдесят років зареєстровано 36 випадків сказу свійських тварин та диких звірів. Найбільший спалах було зафіксовано в колишньому Голубинському колгоспі, де захворіли 22 корови та телиці.

Сказ – гостра вірусна хвороба тварин і людини, що характеризується ознаками поліенцефало-мієліту та за відсутності вчасного лікування абсолютною смертністю. За даними ВООЗ, ця недуга входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що завдають найбільшого соціально-економічного збитку.

На сьогодні сказ реєструється в 113 країнах світу, у тому числі Україні, вражаючи щорічно тисячі осіб. Основним джерелом і резервуаром вірусу є дикі м’ясоїдні тварини (лисиця, єнотовидна собака, вовк), а також бродячі коти і собаки, навіть домашні тварини. Щороку в Україні є значна кількість випадків захворювань на сказ диких і домашніх тварин, що є реальною загрозою ураження людей вірусом сказу, повідомляє Андрій Фотул, виконавчий секретар державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, заступник головного державного інспектора ветмедицини району.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *