В Оноківцях обговорили питання використання землі (ФОТО)

Минулого тижня, а саме 20 березня 2015 року в с. Оноківці Ужгородського району в приміщенні сільського клубу були проведені громадські слухання на тему «Стан використання земель Оноківської територіальної громади в межах та поза межами населеного пункту» з ініціативи ініціативної групи зі створення ГО «ГРЦ с. Оноківці».

Для участі у громадському слуханні зареєструвалося  55 осіб.

На громадському слуханні виступили:

Д. Гуштан, громадський активіст, член  ГО «ГРЦ с. Оноківці», в минулому депутат Оноківської ради. Вступне слово. Доповідь

П. Машіка, сільський голова с. Оноківці. Доповідь

О. Лукша, директор Міжнародного інституту людини і глобалістики «Ноосфера», віце-президент Асоціації міст, селищ і сіл «Закарпаття – ХХІ століття». Доповідь

М. Лаба, сільський голова с. Невицьке, Доповідь

Н. Фогел, секретар правління ГО «ГРЦ с. Оноківці». Заключне слово

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Доповідь Голови Оноківської сільської ради  стосовно стану використання земель територіальної громади с.Оноківці (Машіка П.Ю.);
  2. Про досвід використання земельних ресурсів в інших територіальних громадах (Лаба М.М.);
  3. Про правові  аспекти використання земель територіальної громади (Лукша О.В.);
  4. Про неправомірні дії при використанні земельних ресурсів (Гуштан Д.В.);
  5. Про необхідність проведення  громадських слухань перед прийняттям рішень щодо використання земель територіальної громади села на засіданнях Оноківської сільської ради (Семак М.М.).
  6. Різне

 

Під час привітань Д. Гуштан подякував всім присутнім за участь та запросив до активного обговорення предмету слухань.

П. Машіка зокрема розповів про земельний ресурс с. Оноківці, його потенціал, а саме площа земель під Оноківською сільською радою складає 5294,2 га. З них 1267 га – ліси Держлісгоспу. Земельними ділянками володіє 7103 власників. Також на території села діють 5 фермерських господарств. Сільська рада розділила землекористувачів на 3 групи:

  • раціонально використовують землю і сплачують вчасно податки: ПАТ «Закарпаттяобленерго», ПП Куртинець, і т. д.;
  • не раціонально використовують землю, але сплачують вчасно податки і не мають заборгованості: «Континент» та «Агробуд»;
  • громадяни і підприємці, які не раціонально використовують  і не сплачують податки: ПП Кіршенбау, МПП «Карпати» (Оріховське озеро, 39 га землі)

Також сільський голова зачепив тему сільського пасовища(найбільш наболіле питання жителів села), площею 10 га,  яке незаконно Держкомзем розділив на 6 осіб, які не є жителями с. Оноківці. Зауважив,  «на даний момент, на скільки мені відомо, на ту ділянку накладено арешт. Ми звернулися в прокуратуру, щоб нас долучили як потерпілу сторону, відповідно щоб ми могли брати участь в судових засіданнях і сповіщали про всі дії, які проводяться прокуратурою».

Найбільше громаду села цікавило, а що буде з сільським пасовищем. Почалася активна дискусія щодо цього. Найбільш поширені питання, які лунали в бік сільського голови:

Яка доля цих 10 га? Де випасати ВРХ? Що Ви зробили для села?

Відповідь: Накладено арешт, але землі ще знаходяться в приватній власності 6 громадян. Позов до суду, щоб землі повернулися в запас села буде надаватись наступного тижня (точну дату не назвав).

Слово взяв О. Лукша щодо ситуації з пасовищем. Він роз’яснив, що таке межі населеного пункту, хто ними опікується до і поза.

Далі продовжив по своєму питанню, щодо територіального об’єднання громадян. «Весь світ живе по – іншому». У жовтні влада втрачає свою легітимність, тому бажано об’єднатися до того часу. На початку березня президент України підписав наказ від 05 лютого 2015 року «Про добровільне об’єднання громадян». Тобто громада – це не об’єднання громадян, а вже територіально – адміністративна одиниця, як територія з людьми, будовами, підприємствами, установами, організаціями. Райони як одиниці зникнуть. Назвав, що один Ужгородський р-н включить в себе Перечинський і Великоберезнянський. Згадав про слова з приводу району Павла Чучки, «що таке РДА? Це 4 коридори, 40 кабінетів і сб, нд вихідні». В теперішньому Ужгородському районі планується 4 громади: Ужгородська, Чопська, Середнянська і Великодоброньська. Зауважив, що говорять про ще одну Невицьку, яка в себе включатиме 5 сіл, а саме Оноківці, Невицьке, Оріховиця, Кам’яниця і Камяницька Гута. Закінчив свій виступ на тому, що найціннішим у жителів села, громади є земля.

Питань було вдосталь, були почуті відповіді. Найбільш загостреним було питання від жителя с. Оноківці, І. Матіяша, про незаконно виділену земельну ділянку площею 0,30 га Біровчаку, яка не скасованими раніше рішеннями сесії сільської ради виділялася на будівництво нового дошкільного закладу.

Також сільський голова долучився до доповіді з проводу територіального об’єднання громадян. Зауважив, що найближчим часом пройдуть знову громадські слухання з цього питання, адже «ми не бажаємо апендецидом приєднуватися до Ужгорода, на противагу чого створимо разом з іншими сусідніми селами нову громаду. Приєднання відбуватиметься на договірній основі. Об’єднання неминуче»

М. Лаба, продовжив тему територіального об’єднання, повідомив що в їх селі (Невицьке) також проводяться громадські слухання (неодноразово). Люди розмірковують плюси і мінуси цього об’єднання. Обгрунтовно пояснив, що треба створювати нову селищну громаду і не приєднуватися до Ужгородської.

Д. Гуштан розповів про правові аспекти щодо земельних відносин та повноважень органів місцевого самоврядування. Зачитав статті із законів «Про місцеве самоврядування», «Запобігання і протидія корупції».

На закінчення слово взяла Н. Фогел, зачитала складений протокол слухань.

Також слід зауважити, що були запрошені до громадських слухань депутатський корпус (з’явилося 3 з 20), земельна комісія (проігнорувала запрошення) при Оноківській сільській раді, представники Держкомзему. Представники Держкомзему не наважилися взяти слово (опісля громадських слухань це було виявлено).

оноківці оноківці2 оноківці3

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *