В мукачівських профтехучилищах з вини міськради діти досі не отримують стипендію, а працівники зарплату

     Мукачево-ратуша   Попри удавану радість мукачівської міської влади з приводу прийнятого Верховною Радою рішення перекласти фінансування професійно-технічних начальних закладів (ПТНЗ) з міських бюджетів на обласний та Державний бюджет, проблема досі так і не вирішена.
–  Прийнятий Верховною Радою закон «Про внесення змін до бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» 4 лютого направлений на підпис до Президента України, однак досі не підписаний, – зазначає голова ОДА Геннадій Москаль. –  Зміни не введені в дію, тому закон діє у попередній редакції. Міністерство фінансів України направило Президенту категоричні заперечення щодо внесених Верховною Радою змін і пропонує накласти на даний закон вето.
Мотивуючи це тим, що реалізація внесених змін потребує додаткового фінансування з Держбюджету в сумі 5,8 мільярдів гривень. Тоді як у Законі про Держбюджет на 2016 рік ці кошти не передбачені. Мінфін посилається на ст.95 Конституції України, де вказано, що виключно Законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. І пропонує виключити із Закону норми щодо здійснення видатків на підготовку робітничих кадрів за рахунок коштів субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам. Таким чином ситуація зайшла в глухий кут, від чого страждають діти і працівники ПТНЗ. У Мукачеві через відмову міської влади фінансувати професійно-технічні заклади з початку року діти не отримують стипендію, а працівники зарплату.
Навіть у випадку підписання Президентом України запропонованих Верховною Радою змін закон, згідно з Конституцією України, не має зворотної дії в часі. Тому до прийняття нового закону кошти на фінансування мукачівських ПТНЗ все одно доведеться виплачувати з міського бюджету. Це буде зроблено або в добровільному, або в судовому порядку.

Інформує прес-служба Закарпатської ОДА

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

One thought on “В мукачівських профтехучилищах з вини міськради діти досі не отримують стипендію, а працівники зарплату

  • 17.02.2016 at 19:09
    Permalink

    У Мукачеві є всі умови відновлення ПТО, зокрема три ПТУ існують, а на базі станції юних техніків, площа 400кв.м, яку влада мукачева занедбала, незаконнно діквідувала разом з другими позашкольними закладами освіти. Там на вул.ужгородській хороша матеральн-технічна база, краще модернізувати, відремонтувати, поліпшити фінансування для робітничих професій у державі.
    Не дати банді балог відібрати цю будівлю станціїюних техніків Мукачеві, на вул.ужгородській, де є всі умови для навчання студентів ПТУ.

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *