В Мукачеві скорочують 400 медиків

мукач рлСвітле та радісне свято Воскресіння Христового більш, ніж 400 медичних працівників Мукачівської ЦРЛ зустрінуть вже у новому для себе статусі – безробітних. Така вражаюча реальність вже доведена до відома лікарів, медичних сестер та молодшого персоналу. Керівники ЦРЛ вже попередили людей про скорочення – ліжкомісць, цілих відділень та, звичайно тих, хто працював у цих відділеннях.

Тим, кому не пощастило, працюють лише до завершення Великодніх свят, тобто десь до кінця першої декади травня.

У ЦРЛ зникнуть ряд відділень

Про повну ліквідацію відділення ЛОР персонал вже проінформований – майже 30 співробітників задумуються над тим, куди податися після скорочення. Досвідчені лікарі, які проводять операції на ЛОР органах, медсестри, молодші сестри, – всі вони віддали не один рік роботі з пацієнтами, врятували не одне життя.

Не бачить керівництво ЦРЛ необхідності у роботі стоматологів-хірургів, а зламані щелепи та інші біди мукачівців – лікуватимуть в Ужгороді…

Реогранізують, добряче скоротивши кількість персоналу, і пологово – гінекологічну службу ЦРЛ. Так, шляхом злиття, планують об’єднати жіночу консультацію, яка має окреме приміщення, з гінекологічним відділенням.

Зникне з переліку й урологічне відділення, делька ліжко-місць якого введуть до хірургічного.

До «очищення» рядів готуються й інші відділення та структурні підрозділи ЦРЛ, зорема, дільничні лікарі, роботу яких переформатують у вигляді щойностворених АЗПСМ (Амбулаторій загальної медицини сімейної практики).

Незрозумілою залишається й доля медичного персоналу колишньої залізничної лікарні, яку приєднали до ЦРЛ на початку поточного року..

Фінансування ЦРЛ

Медицина відноситься до найважливіших пріоритетів кожної держави, області, міста, району. Мукачево – не мало б бути винятком. Навіть з огляду на те, що ситуація з фінансуванням істотно не змінилася. Так, Мукачвіська ЦРЛ, яка обслуговує мешканців Мукачева (дорослого населення близько 60 тисяч) та мешканців Мукачівського району (найбільшого в області за кількістю населених пунктів , дорослго наслення близько 75-80 тисяч), – фінансується із загальнодержавного бюджету, дотується з міського та районного бюджетів.

Під час прес-конференції 16 лютого 2016 року начальник відділу охорони здоров’я Любов Мандзич зауважила, що цьогоріч на медицину міста Мукачево виділено 91 мільйон гривень

Також місто отримає субвенцію з районного бюджету на утримання Мукачівської ЦРЛ в розмірі 26 млн. гривень, – додала чиновниця.

А новопризначений головний лікар Мукачівської ЦРЛ Ярослав Луп’як зазначив, що в порівнянні з іншими районами області маємо набагато краще фінансування та додав:

За три дні моєї роботи на новій посаді я вже встиг ознайомитися з проблемами, які ми вирішимо в найкоротші терміни. Передусім, це матеріально-технічне забезпечення у всіх відділеннях. Зараз проводимо аналіз того, що потрібно закупити для потреб мукачівців. Також на сьогоднішній день у Мукачівській ЦРЛ відбувається процес формування нової команди спеціалістів. Мова йде не про звільнення. Мається на увазі новий підхід у лікарській справі: залучення молодих спеціалістів за підтримки досвідчених лікарів., – заявив головний лікар.

Мабуть з того часу змінилося щось суттєве у формуванні нової команди спеціалістів, яка прийде чи залишиться після скорочення вже досвідченого персоналу.

Приватні інтереси

Зазвичай, причина лежить в зовсім іншій площині – приватних інтересах впливових людей. Ситуація зі скороченням у Мукачівській ЦРЛ – не виняток.

За неофіційною інформацією – причина скорочення, так звана «оптимізація штатного розпису ЦРЛ та окремих її підрозділів» – це банальне вивільнення окремих майнових комплексів – корпусів.

То ж через деякий час на базі Мукачівської ЦРЛ відкриє свої двері багатим пацієнтам приватна лікарня пластичної хірургії та косметології.

Відомо, що пряма зацікавленість у відкритті такого закладу веде до найвпливовішої у Мукачеві родини, яка, фактично, керує містом, реорганізовуючи бюджетний комунальний заклад на власний розсуд, не задумуючись над тим, куди мають податися ці 400 медичних працівників і як така реорганізація «відгукнеться» на пацієнтах лікарні.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *