Ужгородці стали на захист історичних пожежних гідрантів

Проект «1930» — громадська кампанія з порятунку ужгородських пожежних наземних гідрантів 1930 року зробила заяву з приводу захисту цього атрибуту міського середовища.

Ми, ініціативна група громадян та громадських організацій міста Ужгорода, хочемо відновити у повній комплектації мережу історичних гідрантів, яка руйнується під впливом часу та байдужості містян.

Празькі пожежні гідранти з’явились на вулицях Ужгорода у 1930 році — з побудовою водогону. Проект міського водогону розробляла фірма інженера Ярослава Матічки (чеськ. Ing. Jaroslav Matička), головний офіс якої розташовувався в Празі. Це ж підприємство встановлювало й пожежні гідранти.

Щоб забезпечити Ужгород водою, між містом та Доманинцями було пробурено кілька нових свердловин, вода з яких надходила в центральний резервуар об’ємом 2000 куб.м., встановлений на пагорбі Кальварія. З резервуара вода розподілялась водогоном по цілому місту і забезпечувала живлення гідрантів. 

Колись гідрантів було майже пів тисячі. Зараз залишилось близько 80, і з кожним роком стає дедалі менше.

За чинним ГОСТ 8220-85* «ГИДРАНТЫ ПОЖАРНЫЕ ПОДЗЕМНЫЕ. ТЕХНИЧЕСКИЕ УСЛОВИЯ» в Україні експлуатуються тільки підземні пожежні гідранти. Відтак празькі наземні гідранти не використовуються за цільовим призначенням.

Ми будемо домагатися щоб в Ужгороді реабілітували наземні пожежні гідранти. Наші історичні гідранти вже стали атрибутом міського середовища. 

Вони — справжня візитівка Ужгорода. 

Ми, ужгородці, маємо зберегти та відновити гідранти 1930 року! Це наш простір! Це наше місто!

Учасники ініціативи: 

Віталій Глагола

Ліна Дегтярьова

Маріанна Собран

Микола Сюсько

Микола Яцков

Олег Олашин

Інститут Республіка 
проект Transcarpathiаn Heritage

https://www.facebook.com/UzhgorodHydrant/  

гідрант

Loading...