Ужгородський військком Журавльов та народний депутат Шухевич вимагають розслідувати обставини вбивства офіцера Романа Галаса (ДОКУМЕНТ)

Народний депутат України Юрій Шухевич та Ужгородський військовий комісар Микола Журавльов звернулися до Президента України, Генерального прокурора України та інших високопосадовців з вимогою провести об’єктивне розслідування обставин убивство командира взводу 16 батальйону Романа Галаса.

Зокрема у зверненні Юрія Шухевича йдеться:

Генеральному прокурору України

пану Віктору Шокіну

Міністру оборони України

пану Степану Полтораку

Голові Служби Безпеки України

пану Василю Грицаку

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

До мене, як народного депутата України, звернулися мама та дружина загиблого 8 серпня 2015 року захисника України пана Галаса Романа Євгеновича, 1975 р.н., який був призваний до лав ЗСУ 3 лютого 2015 року Млинівським ОРВК Рівненської області та проходив військову службу у в/ч п/п В2287 код 00046775 на посаді командира взводу 16 окремого мотопіхотного батальйону, військове звання – старший лейтенант. На день загибелі пана Романа вказана військова частина дислокувалася у Донецькій області, Артемівський район, опорний пункт біля села Зайцеве.

Факти та докази, які надала мені сім’я загиблого, свідчать про те, що смерть пана Романа настала не внаслідок «навмисного самоушкодження», як зазначено в Лікарському свідоцтві про смерть № 480 від 8 серпня 2015 року (копію долучаю), а внаслідок зовсім інших причин, які безпосередньо пов’язані із виконанням паном Романом обов’язків військової служби та обов’язків громадянина України.

Я вже провів своє розслідування причин смерті пана Романа і сподіваюся, що результати мого розслідування збігатимуться із результатами розслідування уповноважених на це державних органів. Аби захистити від можливого переслідування та «навмисного самоушкодження» тих осіб, які надали мені відповідні докази та інформацію у цій справі, я поки що не оприлюднюватиму ці докази та інформацію. Проте, якщо у найхутчіший реченець – хоча би до початку наступного пленарного тижня, мені не буде надана обгрунтована письмова відповідь на це звернення, то я виступлю з трибуни Верховної Ради України і оприлюдню докази та прізвища не тільки тих посадових осіб, які безпосередньо причетні до фальсифікації документів причин смерті пана Романа, а й тих, які фактично проігнорували звернення сім’ї загиблого.

Я звернуся до вітчизняних та закордонних засобів масової інформації, до міжнародних організацій і надам їм усі докази у цій справі.

Я обіцяю, що не зупинюсь ні перед чим, заради встановлення істини у цій справі. Якщо буде така необхідність, то я поїду з групою побратимів на місце загибелі пана Романа і поговорю з кожним, хто причетний до цієї справи.

Ураховуючи наведене,

прошу:

  1. Провести об’єктивне розслідування причин загибелі 8 серпня 2015 року захисника України пана Галаса Романа Євгеновича.

  1. Надіслати у найхутчіший реченець письмову відповідь на це звернення мені та сім’ї загиблого, зокрема його дружині Галас Ірині Миколаївні, яка мешкає за адресою: провулок Терешкової, 16, смт. Млинів, Рівненська область, 35100.

  1. Надіслати мені та пані Ірині Галас копію документів, на підставі яких у Лікарському свідоцтві про смерть № 480 від 8 серпня 2015 року судово-медичний експерт зазначив, що смерть пана Романа Галаса настала внаслідок «навмисного самоушкодження».

Додаток: на арк.

Народний депутат України Юрій Шухевич

Раніше “Трибуна” з цього приводу писала, що до Ужгорода прибули дружина та мати вбитого високопоставленими контрабандистами командира мотопіхотного взводу 16-го батальйону Романа Галаса. Вони зустрілися з журналістом Павлом Федакою, який розслідує обставин вбивства та військовим комісаром Ужгородського ОМВК Миколою Журавльовим, до мобільної групи якого в зоні АТО входив старший лейтенант Роман Галас.

Роман Галас приймав участь у затриманні контрабанди, зокрема, зогрема вантажівки з борошном, в якій було знайдено 48 мільйонів гривень.

Наступного дня в блінджажі військовослужбовців знайшли записку: “Ви мали їхати звіси на іномарках, а поїдете ногами вперед”.

галас галас2 галас3

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *