Ужгородські цигани є розносниками туберкульозу

цигани2Минулого тижня у міській раді відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, оскільки останнім часом захворюваність на туберкульоз і смертність від нього виросла.
Сумну статистику в основному все більше доповнює ромське населення Ужгорода.
У відділі охорони здоров’я зазначають: більша частина туберкульозних вогнищ у місті – це ромські поселення, 12 із них, до речі, є особливо небезпечними.
«З початку 2013 року на вул.Тельмана зареєстровано 8 випадків захворювань на туберкульоз серед ромів (в попередні роки щорічно реєструвалось 3-4 випадки), із них 5 із запущеною стадією. 7 хворих – на стадії, яка є заразною. На активний туберкульоз легень хворіють 35 осіб, серед яких 1 дитина. Також зафіксовано 3 смерті», – каже начальник відділу Мирослава Брецко.
Оскільки у місті склалася невтішна ситуація, координаційна рада вирішила, що у жовтні-листопаді 2013 року (в період меншого мігрування ромського населення), провести флюорографічне обстеження в мікрорайоні з компактним проживанням ромів – на Радванці. Робитимуть це за допомогою пересувного флюорографа. Міському фтизіатру доручили провести зустріч із людьми та міським депутатом від мікрорайону, щоб пояснити їм необхідність проходження профілактичного флюорографічного медогляду.

7dniv.info

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *