Ужгородські ДАІшники та журналісти провели спільний рейд

ДАІ-рейдВчора в Ужгороді інспектори Дорожньо-патрульної служби міста разом з представниками ЗМІ та громадськості провели спеціалізований міні-рейд із виявлення порушників правил дорожнього руху. Шукали, в основному, порушників правил паркування. За акцією зсередини спостерігав і наш кореспондент.

Рейд «даішників» із представниками ЗМІ та громадської ради при УМВС України у Закарпатській області розпочинаємо з площі Пушкіна у центрі міста. Звідти один спільний «десант» прямує на пл. Дружби народів, що за транспортним мостом у напрямку від 16-поверхівки. Тут — улюблене місце паркувальників-кавоманів, котрі, в основному, до обіду повністю заставляють острівець перед кругом аби не йти зайвих 50-метрів пішки. Тут залишається одна група.

Ми з іншою їдемо на площу Петефі, де порушниками правил паркування аж кишить. Зупиняємося біля скверу. Йдемо на перетин вулиць Капушанської, Мукачівської та Льва Толстого. Тут — такий самий майданчик ущент заповнений автомобілями. Інспектори пояснюють, що це не лише порушення правил паркування, але й перешкода огляду дороги, яка може привести до аварійної ситуації.

Паралельно помічаємо майже на самісінькому пішохідному переході біля «Фокстроту» припарковане авто марки «Рено». Власник автомобіля разом з пасажиркою, побачивши працівників ДАІ, не сідають до середини транспортного засобу. (За правилами дорожнього руху, авто вважається припаркованим із порушенням правил, якщо відстань від нього до пішохідного переходу сягає менше 10 метрів по обидва боки). Інспектор, котрий помітив порушника каже, що не має повноважень писати протокол, поки людина не сіла за кермо. В ідеалі, такий порушник мав би хоч кілька метрів проїхати.

У той час на майданчику, забитому автами, з’являється власниця білої «Хонди». Жінка спершу здивувалася, що поставила автомобіль з порушенням ПДР, мовляв, не знала. Але зрештою погодилася на складання протоколу, надавши техпаспорт та посвідчення водія інспекторам. Паралельно спритно сідає за кермо білого «Деу-ланос» ще одна жінка. Панянка вирішила швиденько поїхати з місця порушення. Однак інспектор встигає її зупинити. На жіночку так само складають протокол за порушення правил паркування (паркування у невстановленому місці), який передбачає штраф у сумі від 50 до 350 гривень.

Тим часом, скориставшись зайнятістю інспекторів, водій «Рено», припаркованого упритул до пішохідного переходу, швиденько сідає з супутницею до авта і тікає.

Натомість з’являється водій синього «Опеля» зі своїм товаришем. Хлопці ведуть себе зухвало, починають знімати журналістів, при цьому забороняючи їм знімати себе. Знімають значки працівників ДАІ. Згодом починають телефонувати комусь із товаришів у тому ж ДАІ, мовляв, тут нас зупинили і це тягне хіба на попередження. Однак, інспектор витримує тиск, пояснює і телефоном своєму вищестоячому колезі і порушникам, що тут все фіксують журналісти і протоколу хлопцям не уникнути.

За кілька хвилин на місце події підійшов здоровий молодик із диктофоном і почав повчати журналістів, мовляв вони не мають права брати участь у рейді з працівниками ДАІ. Потім став розпитувати деталі заходу: хто звідки. Зрештою молодик зник. У той же час у одне з авт, припаркованих із порушенням на тому ж майданчику, стрімко сідають пасажир із водієм і мало не летять із місця порушення. А вже за кілька хвилин на це місце спокійно під’їжджає жіночка на такому ж як у хлопців-порушників синьому старенькому «Опелі» і паркується. Інспектори знову взялися до роботи. Жінка пояснює, що не знала, що це порушення. Очевидно, тепер точно знатиме… Загалом під час складання протоколів, до нас підходило чимало людей і питали: «А що тут не можна ставити авто? Я тут часто ставлю…»

Паралельно з нами, інша група так само «вполювала» чотирьох порушників на Дружби народів. Обійшлося без суттєвих пригод…

Ми ж, від’їжджаючи від площі Петефі уже без інспекторів помітили, як на колі біля готелю «Ужгород» водії білого «Мерседесу» з іноземними номерами та сірого «Шевроле» з нашою реєстрацією порушили правила дорожнього руху, перетнувши суцільну смугу перед в’їздом на міст. Інспектори пізніше прокоментують, що за їхньої присутності, водії таке собі не дозволяють…

Під кінець рейду спілкуємося з інспекторами і підсумовуємо роботу. Один із них, сержант ДПС, котрий попросив не вказувати його прізвища, пояснює, що зазвичай люди порушують більше, і часто протокол доводиться складати і близько години. А от у присутності журналістів більшість водіїв не дозволяють собі хамської поведінки і не так інтенсивно користуються так званим «телефонним правом».

Ми у свою чергу висловили думку, що, принаймні порушники, котрі сьогодні отримали протоколи, вже точно не паркуватимуться з порушенням. На що один із інспекторів розповів нещодавню історію про те, як він одного дня на цьому ж місці, де сьогодні тривав рейд, склав протокол на порушника, а наступного ранку побачив його авто на тому самому місці. У той же час хочеться вірити, що це — швидше виняток із правил.

У свою чергу начальник ДАІ області Михайло Бойчук у коментарі нашому кореспондентові розповів, що заради профілактики правопорушень, виховання у водіїв поваги до закону та для запобігання ДТП на дорогах готовий зробити такі спільні рейди систематичними і різноплановими.

Павло БІЛЕЦЬКИЙ

Loading...