Ужгородське ОСББ отримало прибудинкову територію в постійне користування

Ужгород29.04.2016 р., ОСББ «ПЕДАГОГ» отримало в ЦНАП прийняте рішення Ужгородської міської ради №187 від 21.04.2016 р. про передачу в постійне користування земельної ділянки загальною площею 0,3595 га, що знаходиться за адресою: м.Ужгород, вул. Загорській, 28а (навпроти Ужгородського міськрайонного суду), для обслуговування їх 12-ти квартирного житлового будинку, в якому проживають переважно сім’ї ужгородських педагогів похилого віку (вчителі, викладачі, освітяни).

Дане ОСББ я представляв за дорученням, як громадський правозахисник, адже проблема з отриманням ОСББ в постійне користування чи власність своєї ж прибудинкової території – це була донедавна одвічна проблема для обласного центру Закарпаття.

Тепер це ОСББ має гарантії того, що їх прибудинкову територію ніхто не привласнить.

Шлях по отриманню даного рішення був тернистий – дозвіл на розробку відповідної тех.документації ОСББ “Педагог” було надано рішенням Ужгородської міської ради №1584 ще 19 грудня 2014 року.

Спочатку були примхи в Управлінні Держземагентства в Ужгородському районі,який посилались на прогалини в законодавстві – відсутність спеціально встановленого КМУ Порядку про передачу ОСББ земельних ділянок у користування чи власність та не бажанні погоджувати відповідної технічної документації. Не зважали вони і на майже діюче вже рік рішення Ужгородської міської ради від 07.11.2014 р. №1506 «Про Тимчасовий порядок оформлення ОСББ, ЖБК, обслуговуючими кооперативами у м. Ужгород права власності або користування земельними ділянками».

З часом, на наприкінці літа 2015 року Держкомзем України надав роз’яснення із внесенням відповідних правок у нормативно-правові акти, що погоджувати тех.документацію в місцевих Управліннях вже не потрібно.

Потім затримка була в депутатах Ужгородської міської ради VI скликання, потім «війна» за нормальний генеральний план та нерозгляд всіх земельних питань, судові заборони на всі рішення міської ради, і на кінець ось воно довгоочікуване рішення.

Звичайно не обійшлось без зловживань вже тепер і ужгородськими депутатами VII скликання. А саме, “Педагог” просило передати їм у власність їх же прибудинкову територію, але на земельній комісії деякі з депутатів спочатку намагались розвести демагогію типу нащо ОСББ стільки землі, може поділити її трохи (!!). Ну не можуть в нас народні обранці оминути увагою жодного шматку міської землі, все їм мало.. І все ж, як результат бачимо, що отримали не у власність, а в постійне користування. В принципі, на мою думку, для українських ОСББ в сьогоднішніх реаліях з повсякденною бездіяльністю правоохоронної системи та недолюстрації судової – це навіть краще. Оскільки додатково убезпечує співвласників багатоквартирного будинку від зловживань, які може вчинити їх голова, наприклад, маючи у власності ОСББ землю може продати її, і тим же таки депутатам за попередньою змовою, про що люди вже дізнаються через пару років, коли побачать нове будівництво у себе в дворі, в той час коли нечесний голова ОСББ буде відпочивати вже десь на Курілах, а вони ув’язнуть навічно в наших “гуманних” суда-пересудах.

Наразі ОСББ “Педагог” залишилось лише технічно отримати витяг з Державного земельного кадастру про державну реєстрацію права постійного користування прибудинкової території.

Фактично саме через непрофесійність кадрів у виконавчих органах влади та законодавчі прогалини, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків по всій країни, зокрема і в Закарпатті, орендують свої ж прибудинкові території та мають сплачувати відповідно за неї кошти місцевому бюджету. Для прикладу, ОСББ «ПЕДАГОГ» починаючи з 2010 року сплачувало практично 5 років понад 3 тис. грн. на рік.

Віталій Грегор

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *