Ужгородом має йти “саламандра”

АндріївРаніше, в прокляті радянські часи, біля пішохідного мосту в толерантному Ужгороді стояв стенд «Крокодил іде по місту». Висвітлювалися явні негативні недоліки Ужгорода. Тому що там іде основний потік людей. Кожен хоч раз на день проходить там. І не помітити розміщеної наочності не може.
Крокодил своє віджив.
Хай буде, приміром, саламандра. Тим більше, що вона занесена в Червону книгу. А ми ж добрі люди, а не крокодили.
Але недопустимо, щоб саламандра пропала в безвісті, як алегоричний викривач недоліків соціального життя. Саламандра — це наше природнє звинувачення щодо моментів безладу. Та ще й символ чистого Закарпаття. Навкруги з’являється все більше войовничих людей, які травмують психіку дітей, псують загальний імідж Ужгорода. Це — п’яниці, шарлатани, бізнесові жебраки. Їх потрібно поставити на своє місце. Є і безлад безвідповідальних працівників, котрі роблять поточний ремонт Ужгорода. Десь викопали, познімали шашку, покриття, а на місце забули поставити. Деколи «ставлять» її на місце кілька років. Працівники комунальної газети мали би відразу сигналізувати про це керівництву міської ради. Але поки що взаємозв’язку між ними нема. Тож нехай про це повідомляють громадяни. Щоб був постійний зв’язок громадян і влади.
Адже носії недоліків не повинні домінувати над свідомістю підростаючих поколінь. Останні від цього впадають у відчай. Людина хотіла би змінити стан речей, але мусить звикати до постійних порушень. У неї притупляється почуття патріотизму від свого реального безсилля змінити хоч щось.
Ужгород реально має знати своїх «героїв». До речі, стенд «Саламандра» має показувати як негатив, так і позитив. Нині ж як комунальна газета «Ужгород», так і певні узаконені прес-служби не спрацьовують у плані інформування щодо очищення нашого міста.
Це — погано.
Потрібно зробити реальні висновки. Колишні форми пропаганди деколи можуть працювати на свідомість населення.
Давайте візьмемося. Люди мають бачити все. Це, зрештою, їх внутрішній комфорт. Цим можемо допомогти Ужгороду і його жителям.
Міській владі нарешті пора реально показати свій зв’язок із населенням. В цьому і є відкритість влади, її зв’язок із цивілізованими відносинами в усьому світі.
….Ніхто від міської влади нинішньої каденції нічого не просить. Просто вишикуйте наявні свої структури. Під стендом «Саламандра» потрібна електронна адреса, на яку можуть відправляти свої спостереження як від наявних неподобств, так і здобутків в Ужгороді наші містяни. Це буде великим проривом у демократії, чого немає ще на теренах України.
Василь ЗУБАЧ, газета “Трибуна”

Loading...