Уповноважений у захисту прав людини визнав катування стосовно одного із фігурантів Мукачівських подій (ДОКУМЕНТ)

  0

  Напередодні першого суду по суті у так званій “мукачівській справі” (мова про стрілянину у Мукачеві 11 липня 2015 року) уповноважений у захисту прав людини визнав катування стосовно одного із затриманих у цьому провадженні.

  Мова про фронтовика-добровольця, бійця ДУК “Правий сектор” Володимира Бурчу, який мав серйозне поранення в ногу. Нарешті отримано висновок омбудсмена, і в ньому констатовано: мало місце ненадання належної медичної допомоги ув’язненому, що є не просто кричущим порушенням прав людини, а, відповідно до практики Європейського суду, – прирівнюється до катування.
  Про висновок уповноваженого повідомила голова Комітету визволення політв’язнів Тетяна Близнюк.
  От що правозахисниця зазначає:

  “Отже, завтра зранку суд по “мукачівським партизанам”. А я ось сьогодні отримала відповідь омбудсмена по одному з них.

  Йдеться про пораненого минулого літа в ногу Володю Бурчу.

  Нагадую, вісім місяців в Ужгородській обласній лікарні рятували ногу добровольця, спортсмена Володимира Бурчі після закарпатського інциденту минулого року. В лютому його раптом перевезли в Київське СІЗО, де меддопомога йому не надавалася взагалі, скільки б він не звертався.

  В травні громада, бачачи в судах жахливий стан справ з ногою Бурчі, почала бити на сполох. Ігор Мосійчук з цього приводу звернувся до Валерії Лутковської, уповноваженого ВР з прав людини.

  Після цього Бурчу було оглянуто медиками, знято наскрізь проржавілий апарат Ілізарова. Але пізніше Володимира перевезли до Закарпатського СІЗО.

  В. Лутковська повідомляє, що і там його відвідував регіональний представник омбудсмена.

  Але. Вона зазначає у відповіді, що по-перше, встановлено, що “під час перебування Бурчі В.В. у Київському слідчому ізоляторі йому не проводилися будь-які медичні заходи щодо лікування пораненої ноги”.
  По-друге, в листі зазначено, що і зараз, в Закарпатті, “З’ясовано, що рекомендації щодо проведення необхідних обстежень та лікування Бурчі В.В. в зазначеній установі не виконуються”.

  Омбудсмен вимагає від Закарпатської пенітенціарки термінового проведення лікування.
  Провадження у даній справі триває.”

  Тепер наступне слово за юристами – як захисниками підозрюваного, так і, віримо, справедливим і гуманним судом. До речі, наступне судове засідання – вже по суті справи – заплановане на пятницю, 15 липня – Мукачівський міськрайонний суд (вул.Толстого, 13), початок об 11.00.

  Повідомляє спільнота Мобільний Оперативний Штаб/Правий сектор.

  бурч бурч2

  Loading...

  Comments:

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here