Угорщина розгляне можливість добудови гімназії в Берегові, а Закарпаття зробить усе для зменшення потоків нелегалів через свою територію

Одним із головних питань, що обговорювалися на зустрічі голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, голови обласної ради Володимира Чубірка та міністра закордонних справ і зовнішньої економіки Угорщини Петера Сіярто в Будапешті стало співробітництво в гуманітарній сфері.

зустрічЙшлося як про українську нацменшину в Угорщині (перед зустріччю з угорським міністром керівники Закарпаття спілкувалися з речником української громади в Державних зборах Угорщини Ярославою Хортяні та керівником Державного самоврядування українців Угорщини Юрієм Кравченком), так і про угорську в Україні. Серед іншого Г.Москаль попросив розглянути можливість фінансування Угорщиною добудови угорськомовної гімназії в Берегові. Зараз навчання проводиться в старому й тісному приміщенні, для всіх учнів не вистачає місця. Новий корпус почали зводити, але через відсутність фінансування роботу довелося заморозити. П.Сіярто пообіцяв розглянути можливість виділення коштів і завершення будівництва гімназії.
Крім того, Угорщина сприятиме (в тому числі фінансово) у запровадженні угорської мови, як другої іноземної, в україномовній загальноосвітній школі №2 в Ужгороді. У свою чергу Г.Москаль пообіцяв докласти максимум зусиль для зменшення потоків нелегальних мігрантів, які намагаються пробратися в Угорщину з боку Закарпаття.
У кінці зустрічі П.Сіярто поцікавився, чи не вплине конституційна реформа з децентралізації влади на функціонування угорської нацменшини в Закарпатській області та обмеження використання угорської мови.
— Довкола децентралізації виникло багато політичних спекуляцій, які не мають під собою підстав, — зазначив Г.Москаль. — Об’єднання громад проводитиметься виключно на добровільних засадах, спонукання до цього з боку влади не буде. Тому жодних обмежень щодо угорців та їхньої рідної мови реформа не несе.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *