У Лопухові лісники ледь не побили журналістів “Радіо Свобода” (відео)

Про це в мережі Фейсбук повідомляє Ірина Бреза:

За запис синхрону на фоні цього краєвиду у Лопухово нас з Юрій Чудлайсьогодні ледь не побили лісничі із якоюсь бригадою. Екшн був ще той, все зафіксовано. Готуючи матеріал по Свидовцю, ми почали знімати місцевих, вибрали файну картинку у селі. Тут набігли якісь шалені, триповерховий мат- це льогке вступлєніє  Я вже думала, що техніку розтрощать  Виявилось, причина зовсім не у Свидовці, а в тому, що запідозрили нас у зйомках рубок лісу! І десь там проіжджав лісовоз. Ну шо казати. Щоб зайти в ліс, виявляється, треба питати дозволу у лісника. Який туризм тут хочуть розвивати, якщо людину з фотоапаратом треба у такому випадку ставити на облік, а раптом щось не те у кадр потрапить. Мало того, за версією лісничого, кожен, хто не мєсний, має повідомляти у сільраду про своє прибуття. Я йому запропонувала по приізді в Ужгород реєструватися у мера. Щоб ми всі були в курсі, мешканці міста. таким неадекватним “прийомом” лісничі тільки псують реноме контори, а не захищають природу.

Юрій Чудлай цю подію прокоментував наступним чином:

Довгоочікуване відео з криками і погрозами. Спочатку невелика підводка. Ми з Iryna Brezaприйшли записати коментарі людей, які звернулися до суду щодо майбутнього будівництва курорту Свидовець. 
Я запропонував записати коментарі на тлі сільських вулиць, а краще у гірському пейзажі. Відтак, ми піднялись територією села вгору. Після запису першого коментаря до нас підійшли, як потім виявилось, представники лісництва. Почали кричати, погрожувати, намагатись дотягнутись до камери. Під час спілкування стало зрозуміло, що лісівники були такі агресивні бо думали що ми знімаємо рубку лісу.

Адмінстрація ДП «Брустурянське ЛМГ» вибачилася за інцидент перед журналістами:

Шановна пані Ірина Брезa!
Адмінстрація ДП «Брустурянське ЛМГ» просить вибачення за інциндент, який стався в с.Лопухів 2.11.2017р. між працівниками нашого підприємства та приватними підприємцями села свідками чого Ви стали.
Відносно некоректної поведінки щодо Вас та ваших колег адміністрація просить вибачення та запевняє, що нами буде проведено службове розстеження а винні посадові особи будуть притягнені до адміністративної відповідальності. Однак разом з тим хочемо відмітити, що всі нападки на підприємство за останні 10 років проходять за сприяння та безпосередньої участі заступника директора ТзОВ «Бирть» Фабріція В.В. та його маріонетки Павлюка Валерія так званого «громадського активіста», які любими методами намагаються очорнити всі щабелі влади та колектив підприємства. Фабріцій В.В. в 2003-2005 рр. очолював підприємство і був звільнений за порушення вимог лісового законодавства. За роки керування прославився незаконним захопленням лісових земель та будівництвом триповерхового котеджу за рахунок підприємства. Про низький моральний рівень Володимира Фабріція та його команди свідчить його любимий вислів що всі односельчани будуть ходити до нього просити «блюдо сербанки» (тарілку супу). На жаль за всі роки після звільнення п.Фабріцій В.В. жодного разу не звертався в лісгосп з проблемними питаннями. Він живе більше 10 років надією на повернення на посаду директора, колектив який його не сприймає. Вважаємо, що з метою чергової дискредитації вони намагалися використати і Вас. Але ці підприємці (Володя Фабріцій, Валерій Павлюк, Михайло Сойма та Василь Фабріцій) протягом багатьох років нічого доброго не зробили для села Лопухово та верхнього регіону, постійно конфліктують з лісгоспом.

Головний лісівник Закарпаття Валерій Мурга прокоментував погрози на журналістів під час роботи у селі Лопухово.

Начальник Закарпатського УОЛМГ шкодує, що співробітники державної лісової охорони «вступили у скандал» з журналістами. «Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства працює максимально відкрито для журналістів та представників громадськості. Те, що сталося учора, було чистою провокацією, в якій журналістів хотіли використати. І це робиться систематично. Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства призначило службове розлідування, після якого буде прийняте відповідне рішення», – коментує Валерій Іванович.

«За останні два роки у нас не було жодного інциденту з представниками «4 влади», лісова галузь стала відкритою для всіх. У нас є прес-служба, постійно організовуються прес-тури, під час яких представники державної лісової охорони презентують свою роботу та роботу своїх колег – від збирання насіння й висаджування посадкового матеріалу до заготівлі лісу. На всі інформаційні запити є реагування та відповідь. Ми також плідно співпрацюємо з громадськістю, адже при управлінні діє Громадська рада. Однак, на превеликий жаль і серед представників громадськості є псевдо-активісти, які містечковий конфлікт намагаються роздути на рівні країни. Пропоную провести опитування та журналістське розслідування, хто такі Володимир та Василь Фабриції, Михайло Сойма та Валерій Павлюк і деяких псевдо-активістів Тячівщини Рахівщин та дізнатися достовірну інформацію про цих підприємців». 

«У кожному лісгоспі працюють сайти, максимально висвітлюється робота. Для більшої відкритості ми є і в соціальних мережах, працює сайт Закарпатського ОУЛМГ і телефон прес-секретаря завжди доступний для журналістів. Для бажаючих отримати коментар з будь-якого питання журналіст може подзвонити або написати та дізнатися нашу позицію. І ніколи ми не відмовимо, завжди відкриті для діалогу. Ліс відкритий для всіх і ніхто не може заборонити будь-кому перебувати в лісі, що знаходиться в державній чи комунальній власності. Однак на всіх прес-конференціях ми звертаємося до журналістів: «Якщо Вас цікавить питання лісового господарства, то запитайте сторону й працівників державної лісової охорони. Вони Вам з радістю дадуть відповіді на всі питання», – каже начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга.

Повідомила прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Довгоочікуване відео з криками і погрозами. Спочатку невелика підводка. Ми з Iryna Breza прийшли записати коментарі людей, які звернулися до суду щодо майбутнього будівництва курорту Свидовець. Я запропонував записати коментарі на тлі сільських вулиць, а краще у гірському пейзажі. Відтак, ми піднялись територією села вгору. Після запису першого коментаря до нас підійшли, як потім виявилось, представники лісництва. Почали кричати, погрожувати, намагатись дотягнутись до камери. Під час спілкування стало зрозуміло, що лісівники були такі агресивні бо думали що ми знімаємо рубку лісу.

Опубліковано Юрієм Чудлаєм 3 листопад 2017 р.

Loading...