Цирк зі 100 літньою історією тішить ужгородців

Вдруге на Закарпаття прибув професійний Великий Будапештський цирк «Європа» під керівництвом під керівництвом заслуженого артиста Угорщини Антала Донерта. Прес-конференція Ужгородського прес-клубу відбулася під куполом цирку у Боздоському парку.

Циркові артисти розказали про свою щоденну роботу, продемонстрували цікаві трюки та повели учасників прес-туру за лаштунки.

Ще три дні в Ужгороді Великий Будапештський цирк «Європа» гостюватиме в Ужгороді ще цими вихідними. Цирку – понад 100 років, і належить він одній великій угорській родині Токач. За роки виросла ціла династія: ще їх прабабусі та прадідусі сучасної дирекції гастролювали із своїми маленькими програмами. Починалось все теж з невеликого цирку, а сьогодні вмісткість шапіто – майже 1500 глядачів. На арені і за її лаштунками виросли діти, внуки і правнуки засновників «Європи». Своє вміння дивувати, захоплювати, зачаровувати глядачів вони демонструють у різних країнах і містах.

«Цирк гастролює по Україні вже не вперше, понад 4 роки. Їм дуже тут сподобалось, і публіка – чудова, тому вони вирішили приїжджати сюди постійно, – розповідає Тетяна Мазуркіна, україномовний адміністратор Великого Будапештського цирку (артистка, повітряна гімнастка, конферансьє), – Два тижні в Ужгороді, а потім переїжджаємо у Перечин. Тому хто захоче, може приїхати до нас і туди. «Європа» побувала у багатьох обласних центрах України, гастролі ми починаємо завжди із Закарпаття». Тетяна познайомилася з трупою у Львові, оскільки працює стаціонарний хореограф у Львівському державному цирку. «Колектив з Будапешта приїхав туди до нас гастролювати – ми з ними потоваришували тісно і ось так почали співпрацювати. Мені довелося вивчити угорську, бо інакше не могла співпрацювати», – розповідає артистка.

Кожен з сім’ї Токач є артистом у певному жанрі – жонглери, еквілібристи, клоуни дресирувальники тварин… Загалом циркова трупа складається з понад 30-40 осіб. У програмах беруть участь понад 30 тварин: поні, коні, лами, верблюди, слон, бегемот, зебра та інші.

Тварини подорожують разом із своїми господарями, звикли до кочового способу життя. Кожна тварина у цирку має паспорт і документ, який засвідчує всі щеплення та відсутність хвороб. Поки артисти відпочивають, їх підопічні мирно відпочивають в ужгородському парку «Боздоський». Саме тут розкинуто шапіто, розташовані господарська та адміністративна частину «Європи». Під каштанами жують травичку верблюди, під липою – лама, зацікавлено вивчає відвідувачів. Коні «в яблуках» розморені весняним сонечком демонструють блискучі гриви. В окремому павільйоні – індійська слониха Мадам Ізабель: виконує цікаві трюки і працює …цирульником.

У Великого Будапештського цирку «Європа» є традиція: коли вони заїжджають у місто, то кожна машина сигналить і такий гул одразу привертає увагу дорослих і малих. Цирк приїхав!

sl8 P1020953 sl2 sl3

Loading...