Тільки 60 з 4000 тисяч закарпатських бійців АТО отримали статус учасників бойових дій

ОмелянюкПро це сьогодні, 16 березня, розповіла заступник начальника управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія Омелянюк.

На сьогодні учасниками АТО є понад 4 тисячі військовослужбовців із числа мешканців області, з них понад 300 зазнали поранень, 59 загинули. За попередніми даними 60 учасників АТО отримали статус учасника бойових дій та відповідне свідоцтво, – пише Голос Карпат.

Учасники АТО, котрі мають статус учасника бойових дій, мають право на безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням та одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, – пояснила заступник начальника управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія Омелянюк.

Натомість учасники АТО, котрі не мають статусу учасника бойових дій, оздоровлюються за рахунок благодійних коштів.

Саме посвідчення учасника бойових дій наразі є підставою для отримання гарантованих державою пільг та компенсацій учасникам АТО. Після отримання цього документу боєць або його уповноважена особа повинен звернутися в управління соціального захисту населення за місцем проживання для призначення всіх видів допомоги.

Бійці-добровольці мають шанс отримати благодійні путівки, якщо нададуть до управління соцзахисту лист зі своєї військової частини або від комітету солдатських матерів, а також посвідчення учасника АТО, котре надається усім без винятку бійцям антитерористичної операції.

Наразі йдеться про лікування у чотирьох санаторіях сфери Мінсоцполітики, а також санаторіях, путівки до котрих закуповують органи соціального захисту.

Загалом у Закарпатській області станом на 10 жовтня 2014 року було виділено всього 55 путівок, з яких станом на 12 березня цього року було використано 29.

Крім того, обласна Програма «Турбота» на сьогодні також передбачає можливість відшкодування вартості самостійного оздоровлення цієї категорії громадян.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *