Телеканал “Тиса-1” очікує жорстка централізація

Заступник директора філії ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» – Тиса-1, Тиса ФМ Олександр Герешко на своїй сторінці у мережі Фейсбук  описав не надто оптимістичне майбутнє закарпатського телеканалу.

Кардинальні зміни в роботі єдиного не приватного телеканалу Закарпатської області “Тиса-1” набувають матеріальних форм. Практично це вже не місцевий телеканал, а додаток до центральної київської структури. Кілька його редакцій почали роботу у новому форматі. Найбільше це стосується новин і аналітичної редакції. За умов декларування заборони будь-якої цензури є вимоги узгоджувати вибір сюжетів для місцевих новин із київським випусковим. Редакціям запропоновано самостійно позбавитися частини продукованих ними програм. Інші ж пройдуть конкурс київських менеджерів. Є побоювання, що жанрове різноманіття закарпатського ефіру суттєво скоротиться. Не дуже зрозуміла доля дитячих програм, спортивних, мистецьких. Від мистецької редакції вимагається, щоб продуковані нею матеріали чекали свого місцевого ефіру лише після прогону їх у Києві. Скільки чекати і чи дочекаюься не завжди зрозуміло.
Популярна місцева програма “Ранок на Тисі” почала ділитися своїм ефіром зі Львівською філією НСТУ. І навпаки. По 40 хвилин з місцевого обігу закарпатського ТБ тут вже втрачено.
Пауза у визначенні майбутніх змін для закарпатського мовлення мовами національних меншин затягується.
До кінця року зміниться керівництво “Тиси”. Опубліковані умови конкурсу на менеджера філії, що фактично буде завгоспом і продюсера, який частково визначатиме наповнення ефіру.
Схоже, якщо нічого не зміниться, місцевий ефір впевненно перетікатиме у київський контент. В таких умовах можливе ініціювання створення паралельної місцевої телеструктури, здатної хоча б частково компенсувати закарпатцям втрату своїх телевізійних позицій. Розуміння регіональної специфіки в Києві є. Нема врахування.
За повідомленням сайту “Детектор медіа” 4 жовтня у київському телецентрі відбулася конференція редакційних рад 25 філій Суспільного мовлення, телеканалів «Центральний канал» та «Культура» а також «Українського радіо», на якій обрали п’ять членів до редакційної ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Коментар на фото.


Радіо “Тиса ФМ” вже практично зникло з ефіру. Свої 50 років у 2018-му обласне телебачення теж зустрічатиме вже у іншому статусі. Будується Суспільне. Та чомусь передбачається, що все суспільство мешкає в Києві.
Якщо простими словами, уявіть собі, що ви маєте хату, ви її господар. Тут до вас підходять і кажуть:
– Фігня та ваша хата. Що це за кімната? Викидайте нахрін свій бабусин комод.
– Та він же ж міцніший за новий, ми до нього звикли, він зручний! Нам такий треба.
– Викинули мовчки! Будемо робити євроремонт. Щоб було, як у всіх на Борщагівці. І в рази скорочуйте свою родину. За двері. Нахрін!
А це що у кутку? Трембіта? Ви зовсім дурні? Викидайте. Будемо грати на банджо. Ви не вмієте грати на банджо? Ми вам з Києва заграємо.