Студентка УжНУ стала чемпіонкою України з паверліфтингу

Днями в прикарпатському місті Коломиї відбувся чемпіонат України з паверліфтингу серед юнаків і дівчат до 18 років. Наш край представляла студентка II курсу факультету суспільних наук УжНУ Вілія Палагусинець, котра тренується в університетській секції атлетизму під керівництвом старшого викладача загальноуніверситетської кафедри фізичного виховання Андрія Федорішка.

федорішко

Попри те, що це лише другий старт 17-річної спортсменки, її виступ на всеукраїнському помості виявився надзвичайно вдалим. У присіданні вона успішно виконала два підходи. Впоралася з вагою й у третьому, але через незначну похибку двоє суддів вагу не зарахували. У жимі лежачи й тязі вона результативно використала всі три залікові підходи, у кожному з яких перевершила свої особисті досягнення. У висліді з сумою триборства 237,5 кг, що вищий за її попередній кращий результат на 37,5 кг, стала чемпіонкою серед дівчат у ваговій категорії до 84 кг.

Студентка займається паверліфтингом всього п’ять місяців. У грудні вона вперше виступила на офіційних змаганнях і стала чемпіонкою області. Тренер надзвичайно задоволений своєю вихованкою. Андрій Андрійович зауважив, що для участі в чемпіонаті України необхідна була цілеспрямована підготовка, тож спортсменка після сесії не поїхала додому, а наполегливо тренувалася в секції атлетизму, робота якої не припинялася під час зимових канікул.

Нині Вілія готується до виступу на чемпіонатах України з жиму лежачи й класичного паверліфтингу, що пройдуть відповідно в Мукачеві та Луцьку.

Щиро вітаємо Вілію та бажаємо нових спортивних досягнень!

Оксана Пітра

для Медіацентру УжНУ

(за інф. ст. викладача загальноуніверситетської кафедри
фізичного виховання Андрія Федорішка)

Loading...