Солдати Подкарпатської бригади територіальної оборони склали військові присяги (фото)

У сусідній Польщі швидше відреагували на наслідки війни на Донбасі ніж у воюючій Україні. Поляки повним ходом формують війська територіальної оборони. На території, межуючого із Закарпатською та Львівською областями, Подкарпатського воєводства створено нову боєздатну частину.

У неділю, 26 листопада, солдати 3-ї Подкарпатської бригади територіальної оборони в Жешуві склали військові присяги. Раніше вони пройшли основне військове навчання. Присутній на церемонії очільник відомства національної оборони Польщі звернув увагу на те, що присягу приймають на все життя.

«Мабуть, ще ніколи жешувський Ринок (центральна площа міста, – ред.) не бачив такої присяги. Три тисячі солдатів територіальної оборони стали свідками присяги п’ятиста нових солдатів. Присяги, що приймаються на все життя, присяги перед Богом, владою Речі Посполитої та, передусім, співвітчизниками, батьками, найближчими, яких ви поклялися захищати», – сказав міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич.

Від початку 2017 р. Війська територіальної оборони є окремим видом збройних сил Польщі. Повідомляє Монітор.

Намір відтворення військ територіальної оборони було вперше озвучено 2015 року у відповідь на невдачу українських сил у Війні на Донбасі та побоювання, що в поточному стані польські військові будуть погано підготовлені до протистояння з супротивником у аналогічних умовах конфлікту низької інтенсивності. За словами урядовців, громадське сприйняття ідеї було позитивним й 11.000 людей виявили інтерес у приєднанні до сил протягом перших кількох місяців після попереднього оголошення.

Початок створення сучасної системи територіальної оборони у Польщі припадає на 30 грудня 2015 року з призначенням Гжегожа Квасніака повноважним зі створення територіальної оборони Міністром національної оборони Антонієм Мацеревичем. Наступним кроком стало підписання міністром національної оборони Концепції створення Територіальної оборони, яке відбулося 25 квітня 2016 року в Загальноосвітньому ліцеї імені Вальдемара Мілевікса в Варшаві. ВТО розпочали свою діяльність 1 січня 2017 року на підставі закону від 16 листопада 2016 року «Про внесення змін до закону про загальний військовий обов’язок та деякі інші закони», який був підписаний Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою 20 грудня 2016 року.

Від 29 березня 2017 року Війська територіальної оборони набули спроможностей і розпочали офіційну діяльність, прийнявши під команду три перші бригади ВТО, розташовані у Білостоці, Любліні й Ряшеві.

Фото: Bartosz Frydrych
rzeszow-news.pl

Loading...