Січовики вшанували Карпатську Україну (ФОТО)

15 березня 1939 р. на малій частині розділеної між різними державами української землі було створено прототип своєї держави. 76 років тому закарпатський український народ вмішався у трагічну траєкторію своєї історії і показав готовність до останнього подиху виборювати своє право на вільне, самостійне життя. 

О 10.00 на місці відчайдушного двобою захисників своєї батьківщини та угорських окупантів – Красному Полі в м.Хуст – відбулось вшанування героїв-січовиків. Слово мав активіст “Карпатської Січі”, учасник бойових дій на Сході України Анатолій Железняк, який виступив з короткою, але надзвичайно потужною промовою, після чого присутні запалили свічки під монументом пам”яті героїв “закарпатських Крут” та поклали квіти.

О 17.00 ужгородці зібрались біля пам”ятника першому президенту Карпатської України Августину Волошину, де від імені студентства виступив Станіслав Данко. Учасники запалили свічки та вшанували пам”ять полеглих хвилиною мовчання.

Опісля тихою ходою активісти вирушили до могили січовиків на вул. Капушанській, де також було запалено свічки, покладено квіти, виголошено молитву та гімн України.

Так сталося, що українська нація вже багато століть безперервно змушена виборювати своє право на існування. Тоді, в 39-му, Карпати констатували : МИ – УКРАЇНА. І плече об плече поринули в бій за українське майбутнє своїх нащадків.

Тоді січовики воювали за рідну землю тут, на Заході. Зараз нам, їх послідовникам, доводиться боронити свою Батьківщину на Україні східній. Тоді – від угорського агресора, зараз – від російського. Але тільки така данина минулому – продовження їх боротьби – може вважатися гідним вшануванням Їх пам”яті. Адже якщо справа Героїв знаходить своє продовження у діях нащадків, то це значить, що вони полягли не даремно.

Ми, сини своїх дідів, не можемо стояти осторонь, коли нашій землі і рідним загрожує небезпека. І тому, слідуючи прикладу закарпатців 39-го року, ми взяли в руки зброю і ступили на шлях боротьби проти агресора. Тоді і зараз ми повинні покладатись виключно на власні сили, бо сильна Україна потрібна лише українцям, і наша доля лише у наших руках.

Тож долучайтесь до боротьби за майбутнє своїх дітей, бо найгарячіші місця у пеклі чекають тих, хто в часи найбільших звершень зберігав нейтралітет. Разом до Перемоги! Слава Нації!

1 3 5

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *