Школа комунізму, або розбій регіоналів через профспілку в школі на Рахівщині (ДОКУМЕНТ)

В умовах незалежної України профспілки здебільшого залишилися  тим суспільним інструментом, яким вони були у всі часи свого існування більшовицько-російської окупації, а саме – школою комунізму. Так її «охрестив» Ульянов – Ленін у квітні 1920 року в праці «Дитяча хвороба лівизни в комунізмі». В СРСР вони були інститутом контролю та впливу на широкі маси населення, допоміжною структурою партійного апарату.

В умовах незалежності України не дивлячись  на те, що профспілкам, як громадським організаціям законодавством держави чітко відведена роль у виробничих відносинах, визначено поле діяльності, однак профспілкові організації за радянською звичкою часто діяли  як наглядові, а то і каральні органи. Керівництво “офіційних” профспілок завжди легітимувало політику влади, стримувало, всіляко нейтралізувало протести українців проти соціальної несправедливості.  Тож не дивно, що «профспілкових босів”, таких як Олександр Стоян і Василь Хара, обирали до парламенту за списками Партії регіонів.

Саме так діє і сьогодні районна профспілка освітян на Рахівщині, а особливо її первинна організація в школі в с. Богдан.  Для цієї організації, яку очолює кадровий регіонал з 2004 року Григорик Іван Васильович   закон неписаний. Вся їхня діяльність виходить за правові межі,  визначені Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та Статуту профспілки працівників освіти і науки України. Фактів таких предостатньо. Це  і блокування виконання рішення суду щодо відновлення звільненого регіоналами 2013 році директора школи, недопущення службовців районного управління освіти до передачі документації, печатки та штампу, оголошення незаконного страйку та реальний зрив навчально-виховного процесу 23лютого. Подібних казусів є предостатньо. Але воно і не дивина. Адже в КПРС і партії Регіонів профбосів працювати в правовому полі ніхто не вчив, головним було – бути школою комунізму, або інакше підпорою партії і влади. Тому районна влада всіма силами підтримує беззаконня цієї первинної профспілкової організації, заколот учителів регіоналів. Вона навіть не соромиться їх обмеженості, а якщо відвертіше сказати – дурості.

Заполітизованість цього осередку профспілки, яка ставить перед собою не соціально-економічні завдання, а відверто політичні цілі є вражаючою. Так, у позовній заяві голови профспілки Григорика Івана Васильовича до Ференца Петра Петровича про захист честі гідності і ділової репутації так  і записано: «Профспілка дійсно вживає заходів для усунення Абеле С.І. з посади директора школи». Що тут додати, їх дурість у них на язиці. Вони не слухають навіть заступника директора департаменту, начальника управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Ганну Іванівну Сопкову, яка в  листі від 04.08.2014 року роз’яснила їм, що профспілкові організації повинні керуватися Законом України «Про професійні спілки, їх прав та гарантії діяльності».

Та особливо зухвалою і нікчемною є подія п’ятниці 27 лютого.  Одинадцятого  лютого Абеле С.І. повинна була приступити до повноважень директора школи, але старанням «славної» профспілки знову блокується передача документації, печатки та штампу. Далі відбувається ще цікавіше. Профспілка призначає звіт директора, який так і не приступив до повноважень, перед колективом про пророблену роботу на який приїжджає на підтримку старий ще з радянських часів незмінний профбосс  районної організації профспілки Шушман Марія Василівна. Це говорить лише про те, що районне управління освіти разом з богданськими вчителями-регіоналами втратило розум. Ні закону ні логіки – одна школа комунізму.

    Порадити в такому випадку директору школи можна одне.  Відповідно до статті 18  Закону України «Про професійні спілки, їх прав та гарантії діяльності»  діяльність профспілок, їх об’єднань, яка порушує  Конституцію України   та закони  України,  може  бути  заборонена за  рішенням  місцевого  суду.

Василь Шкробанець

богдан богдан2 богдан3

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

5 thoughts on “Школа комунізму, або розбій регіоналів через профспілку в школі на Рахівщині (ДОКУМЕНТ)

 • 02.03.2015 at 10:05
  Permalink

  Комуністом у школі була Здебська Г Й

  Reply
 • 02.03.2015 at 16:00
  Permalink

  То шо робит Севчиха з Медведем беркелам ще треба вчитися

  Reply
 • 03.03.2015 at 17:00
  Permalink

  Совком у комуняків був процюк він прислуговував їм доносами на людей та випікав паяльником людям на руках “ізмещик” а вітак прийоми донсів використовував і при ригах беркелах. Чого не хвалится як після кожного випускного ловит по морді…

  Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *