Що запропонують ужгородцям у “Ніч музеїв”?

Сьогодні, 12-го травня, в Ужгороді розповіли, як буде проходити масштабна акція “Ніч в музеї”, до якої приєднаються майже всі музеї Ужгорода.

Вікторія Гербут, координатор проекту, керівник ГО “Гонт”: “Подія буде проходити з 21 на 22 травня у 5 локаціях. Це буде 3 музеї – Закарпатський краєзнавчий музей, Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая та Закарпатський музей народної архітектури та побуту, а також долучається кафе-музей “Під Замком” та галерея “Ілько”.

Валерія Русин вчений секретар музею “Ужгородський замок”: “Ми вже раніше проводили такий захід. Зараз хочемо показати ті музейні скарби, які стосуються конкретно історії нашої області. Хочемо показати щось таке, аби зацікавити навіть вибагливого відвідувача. Родзинкою має стати показ унікального Королевського Євангелія (1401 р.), яке ми до цього не показували нікому. Можливо, це буде перша і остання можливість його побачити, оскільки видання у дуже крихкому стані і потребує реставрації. Поряд покажемо факсимільне видання. Також будуть різноманітні екскурсії в нічному замку, проти ночі відкриються зали природи, де експозиції можна буде споглядати під звуки нічної природи. Замок буде відкритий з 21 по 24 годину”.

Габріелла Андял, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту: “В екстер’єрі хаток скансена будуть проходити вечурки, також на території буде встановлена сцена, де 11 пар представлятимуть народні строї притаманні Закарпаттю, музичний супровід буде забезпечувати гурт “Гудацька тайстра”, а у Шелестевській церкві о 19-ій годині буде відбуватися вечірня служба. Заходи на території скансену розпочнуться з 19-ї години”.

Франциск Ерфан, директор Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая: “Відбудеться концерт камерного хору “Cantus”, який був спеціально адаптований до можливостей великого залу музею. Також буде представлена унікальна виставка присвячена 125-ти річчю видатного художника Адальберта Ерделі. Зокрема, будуть представлені роботи, які ніколи до цього не експонувалися. Виставка почнеться о 18.00.

Віктор Мігалиско, адміністратор галереї “Ілько”: “Наша акція почнеться з 21.00 і триватиме до часу, доки будуть відпочивати люди. У нас відбудуться різні перформанси, крім того, приїде Сергій Полежака, який розкаже про датську школу журналістики, запланована музична програма відомих закарпатських гуртів і виконавців”.

Юрій Руснак, власник кафе-музею: “Працюватимемо цілий день, а з 12-ї години ночі спробуємо працювати аж до ранку, аби люди, які відвідають музеї могли зайти і у нас відпочити. В кафе-музеї виставлятиметься експозиція Петра Шолтеса, також покажемо історичне кіно на справжньому кіноапараті, до того ж, всі охочі зможуть зіграти на піаніно”.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *