Резонансний земельний дерибан в Карпатському біосферному заповіднику

КарпатиІнформацію про зовживання у цій сфері розмістила спільнота Патріот України.

Нам стали відомі різні факти порушень у діяльності Карпатського біосферного заповідника. Для прикладу, у вересні 1997 року відповідно до Указу Президента України «Про розширення території Карпатського біосферного заповідника» №325/97 від 11.04.1997 року територія Карпатського біосферного заповідника була розширена на 24 315 га., з яких 12 006 га передано КБЗ в постійне користування, а 12 309 га. включені до складу заповідника без вилучення в землекористувачів. Даним розширенням, відповідно до акту-прийому передачі земель від 16.09.1997 р. Великобичківським державним лісомисливським підприємством (ДЛМП) з Костилівського лісництва передано Карпатському біосферному заповіднику 462,2 га земель. Згідно наведеного вище акту до складу заповідника також увійшла і земельна ділянка площею 1,2 га, яка охарактеризована даним актом як озеро (квартал 9 виділ 5 Костилівського лісництва за даними лісовпорядкування 1988 року). Однак, до Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою І-ЗК №001675 від 24.11.2000 року дана ділянка з невідомих причин не була включена.
У 2010 році громадянка Пруцкова Г.В. звернулася до Рахівського районного суду з позовом до Карпатського біосферного заповідника стосовно скасування акту-прийому передачі земель від 16.09.1997 р. та визнання недійсною геодезичну зйомку встановлених меж в натурі в частині земельної ділянки полощею 1,2 га в кварталі №9 виділі 5 урочище «Жолоб» ДП «Закарпатгеодезцентр» від 28 грудня 2007 року землі Костилівської сільської ради Рахівського району. Рахівський районний суд своїм рішенням від 10 листопада 2010 року позов Пруцкової Г.В. задовольнив.
17 лютого 2011 року апеляційний суд Закарпатської області у цивільних справах розглянувши апеляційну скаргу подану Карпатським біосферним заповідником на рішення Рахівського районного суду від 10 листопада 2010 року, вирішив:
1. Апеляційну скаргу Карпатського біосферного заповідника задовольнити.
2. Рішення Рахівського районного суду від 10 листопада 2010 року – скасувати та ухвалити нове рішення. У позові громадянці Пруцкові Г.В. до Карпатського біосферного заповідника, ДП «Великобичківське ЛМГ» – відмовити.
29 липня 2011 року Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справах була винесена ухвала: Касаційну скаргу Пруцкової Г.В. подану представником Пруцковим В.М. відхилити, рішення колегії суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області від 17 лютого 2011 року залишити без змін ухвала оскарженню не підлягає.
11 серпня 2014 року громадянином Пруцковим В.М. було подане клопотання до Головного управління Держземагенства у Закарпатській області Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для надання у власність орієнтовною площею 0,9556 га на території Костилівської сільської ради, за межами населеного пункту в урочищі «Жолоб».
12 вересня 2014 року Управління Держземагенства у Закарпатській області видало наказ №1212-сг «Про надання дозволу Пруцкову В.М. на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність».
Після цього, фізичною-особою підприємцем Яцюк О.В. був розроблений проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність Пруцкову В.М. Відповідно до вимог земельного законодавства, даний проект повинен проходити погодження із суміжними землекористувачами, одним з яких є Карпатський біосферний заповідник. Межі даної ділянки були погоджені в. о. директора Карпатського біосферного заповідника Рибаком М.П. Після погодження проекту землеустрою у всіх інстанціях Державним кадастровим реєстратором даним земельним ділянкам були присвоєні кадастрові номери: 2123684000:02:001:0020; 2123684000:02:001:0021 з подальшим занесенням їх до Державного земельного кадастру.
Одночасно інформуємо, що відповідно до розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 08.11.2013 року №386 «Про надання дозволу на розробку технічних документацій із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)» на території Карпатського біосферного заповідника в межах Костилівської сільської ради Рахівського району розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості), в якому вищенаведена спірна ділянка, була передана КБЗ згідно акту прийому передачі від 16.09.1997 року, площею 1,2 га як озеро, однак відсутня, у зв’язку з тим, що була надана в приватну власність.

P.S.
Виходячи з вищенаведеного виникає ряд запитань до теперішнього керівництва заповідника, а особливо його директора Брехлійчука Д.Д. з його відповідними службами та Міністерства екології та природних ресурсів України щодо цих ганебних схем та оборудок із дерибану землі? Просимо бути небайдужими та надати даній інформації розголосу.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *