Раду Поклітару – не примара: він реально в Ужгороді

радуУра! Цей знаний хореограф дійсно тут. Переконався в касі театру. Одна жінка на моїх очах купила квиток аж за 220 гривень — те, що в мене йде на два тижні на харчування. Але хліб духовний для українця значно важливіший. Крім того, прес-клуб ринкових реформ показав широкому журналістському загалу самого київського достойника, якого до місця зустрічі привела дружина.

Щоправда, ніхто з присутніх на виставах маестро ніколи не був. Я взагалі чув про нього вперше, що свідчить про трагічні наслідки багаторічної відмови від телевізора і відходу від канонів загальносвітової матриці. Та після прес-клубу можу сказати всім, що пан Раду радо представляє по всіх усюдах «Київ Модерн Балет» (назва пишеться англійськими літерами). В Ужгороді він показуватиме болеро «Дощ», в основі якого безсмертні твори Баха — композитора.

Поклітару вразився від Ужгорода в тому, що в касі ще й досі лишаються квитки на його виставу. В Києві та Дніпропетровську, виявляється, їх не стає за кілька місяців до знаменної дати.

Напевно, там людям нічого робити.

Але Р.Поклітару так не думає. Спричинила все, вважає, фінансова ситуація в країні. Він навів приклад Черчілля, котрому запропонували знизити витрати на культуру під час Другої Світової війни.

Ні, — відрізав глава Британський. — Навіщо ж ми тоді воюємо?

В нас усе було б гаразд, якби «вгорі» теж думали так, — резонно вважає Раду.

Присутні почули, що справді Р.Поклітару важко утримувати свій театр, який є частиною муніципального театру для дітей і юнацтва. Та він, усупереч усьому, існує більше дев’яти років, і славиться наразі найсильнішим складом учасників.

Про телебачення хореограф відгукнувся позитивно, адже люди часто приходять на вистави, бо «бачили хлопця в телику». Але в театрі поринають у серйозність і тому змінюються на ліпше.

Робота над спектаклем, стало відомо, йде в середньому два з половиною місяці. А от «Гамлета» з одним англійським режисером готували аж три з половиною роки. От тобі і принц данський!

Василь ЗУБАЧ.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

One thought on “Раду Поклітару – не примара: він реально в Ужгороді

  • 09.10.2015 at 08:10
    Permalink

    Напевно, там людям нічого робити.

    Є,що робити,але там люди знаходять і час на відвідини культурних мироприємств.Так що не потрібно так зневажливо всловлюватися при жителів інших місто

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *