Проросійські депутати Європарламенту готують на Закарпатті «русинську» провокацію

      ковач  У кінці березня або на початку квітня на Закарпатті з подачі Росії планується таке собі  виїзне засідання проросійських депутатів Європарламенту від Угорщини, Франції, Німеччини й можливо  інших країн (загальною чисельністю близько 5 осіб). Привід – дослідження  питання «забезпечення прав русинів» із подальшою доповіддю, яка матиме яскраво виражений тенденційний характер, і винесення її на розгляд  Європарламенту.
11 лютого цього року в м. Комарно (Словаччина) керівництво Всесвітньої ради підкарпатських русинів  зустрічалося з депутатською групою Європарламенту з прав людини. Тут і було прийнято рішення про відрядження на Закарпаття моніторингової групи для вивчення «русинського питання». Ініційована Росією кампанія з дискредитації України на міжнародній арені з використанням «русинського питання» розпочалася антиукраїнською інформаційною акцією в чеському інтернет-виданні «Парламентні лісти» (підконтрольне сенатору Парламенту Чехії  Томіо Окамурі), на  якому  розміщено тенденційну статтю  під назвою «Пекло на Україні…»  Подана  в ній  інформація про нібито геноцид  русинів в Україні є складовою  плану з винесення «русинського питання», як проблемного, на розгляд  Європарламенту з подальшою необхідністю «невідкладного реагування на ситуацію в регіоні».
Російська сторона хоче залучити до участі у виїзному засіданні тих представників місцевого русинства, які  б засвідчили інформацію про існуючі репресії русинів на Закарпатті.
–  Члени «виїзного засідання» запланували зустрітися і з керівництвом області, –  зазначає голова ОДА Геннадій Москаль. –  Однак така зустріч у принципі неможлива. Органи державної влади не мають і не можуть мати жодного відношення до цієї проросійської провокації за участі депутатів Європарламенту. Необхідна інформація про «виїзне засідання» доведена до Служби безпеки України, яка у випадку порушень українського законодавства вжиє усіх необхідних заходів реагування.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *