Продовжувач традицій закарпатської школи живопису

левадськийПід егідою управління культури Закарпатської облдержадміністрації та Об’єднання професійних художників Закарпаття вийшов з друку кілька років тому альбом «Георгій Левадський. Графіка, пленерні замальовки та етюди».  Заступник директора з наукової роботи Закарпатського обласного художнього музею ім.. Й.Бокшая Людмила Біксей написала у вступному слові: «Художник за проявом і філософ за внутрішньою сутністю Георгій Левадський в історію образотворчого мистецтва Закарпаття увійшов як живописець та графік ліричного обдарування. Народився Г.Левадський 18 червня 1938 року в Росії.

Доля склалася так, що зав’язь таланту проявилася в Україні, куди в 1944 році переїхала сім’я». Та вершин у творчій самореалізації пан Георгій сягнув у Закарпатті, куди після митецького навчального закладу приїхав за направленням. Тут, визнає сам митець, класики Закарпатської школи живопису Й.Бокшай, А.Кашшай, Ф.Манайло, А.Ерделі, Г.Глюк «стали для мене прикладом у житті і мистецтві». А ще на творчість, звичайно, впливали краса і велич Карпат, люди, котрі тут живуть і працюють, наче бджоли. Про найхарактерніше для своєї творчості теж лаконічно і ясно говорить сам Георгій Левадський: «У моїх роботах немає смутку. Можливо, це за рахунок веселої вдачі моєї дружини Емми, з якою ми навчалися разом і прожили у парі понад 50 років… Я працюю для людей, які розуміють мене, котрих я глибоко розумію, живу їхнім життям». Отже, саме любов до життя визначила пріоритети в мистецтві для художника, який радував нас своїми творами і любов’ю до людей. Ми продивляємося його змістовний альбом і вклоняємося світлій пам’яті.

     Василь ДОЛЯ

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *