Президент Словаччини відвідав виставку ужгородського художника у Пряшеві (фоторепортаж)

4 вересня у словацькому місті Пряшів на базі місцевого українсько-словацького культурного центру пройшла виставка знаного не лише в Закарпатті й Україні художника Наума Рєпкіна. Власне картини презентував син майстра Євген, а сам захід, який відвідав і президент Словаччини, навздогін був присвячений черговій річниці незалежності України.

виставка

У Пряшеві українську делегацію зустрічає Павло Богдан, директор українсько-словацького культурного центру та Петро Сокол — голова Союзу русинів-українців Словаччини. З української сторони таку зустріч зініціювали й організували завідувач відділу міжнародних зв’язків і національних меншин Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Іван Тужеляк та спілка творчої інтелігенції Закрпаття «Мельпомена».

Фото-0801Фото-0793Фото-0803

На розсуд глядачів, яких у залі зібралося близько 50-60 чоловік, представлено 33 різнопланові роботи ужгородського майстра пензля. Перед початком виставки гості з України презентували невеличку концертну програму.

Спочатку кілька ліричних і душевних авторських композицій присутнім подарував дует родини  Раховських «Рідна пісня». Відтак уже на мажорній ноті свято продовжили народним співом тріо «Музики» з Перечинщини, а відтак — тріо вокально-інструментального ансамблю «Арніка» з Ужгородщини. Присутні у залі українці щиро дякували гостям оплесками за кожну композицію.

Фото-0794 Фото-0800 Фото-0796 Фото-0798

Окремо зі словом про автора виставки виступив син художника Євген Рєпкін. Він розповів про багатогранність свого батька: пан Наум був і 20 років керівником «Місьсвітла» і мисливцем і рибаком і благодійником… Паралельно його роботи виставлялися на всіх континентах у багатьох країнах світу. Мистецтву віддав близько 40 років життя. Помер 24 листопада 2013 року в Ужгороді…

Фото-0804

Своїми спогадами про дружбу з художником поділився і Президент Словаччини 199-2004 років Рудольф Шустер. Пан Шустер згадав задушевні розмови з паном Наумом, охарактеризував його, як людину великої душі та чоловіка, від якого було чому повчитися і дітям і дорослим. Пан Президент і донині має у колекції роботи свого друга з Ужгорода, які Наум Рєпкін подарував Рудольфу Шустеру. У підтвердження щирості художника присутній на виставці Володимир Мезенцев пригадав, як президент свого часу хотів віддячити художнику за одну з робіт грошима, а той жартома взяв гроші, і зі словами:: «А, вам розміняти треба!», розміняв куп’юри і повернув суму пану Шустеру…

Фото-0805Фото-0806Фото-0799Фото-0787Фото-0791Фото-0785Фото-0809Фото-0808Фото-0807

Після офіційної частини українці, яких доля розкидала по обидва боки кордону, ділилися враженнями від виставки. Напрочуд приємно було зустріти в українсько-словацькому культурному центрі учителів української мови, українських письменників, перекладачів, журналістів, котрі донині не цураються української мови, культури і традицій…

Павло БІЛЕЦЬКИЙ,

Ужгород — Пряшів 

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *