Подальше зволікання з фінансуванням професійно-технічних закладів у Мукачеві призведе до соціального вибуху (ФОТО)

        Геннадій Москаль відвідав у Мукачеві три професійно-технічні навчальні заклади (ПТНЗ), які міська рада всупереч Закону «Про держбюджет України» відмовляється фінансувати. Голова ОДА разом зі своїм заступником Олександром Петіком зустрівся з керівництвом та колективом навчальних закладів, оглянув майстерні й поспілкувався з учнями «Мукачівського центру професійно-технічної освіти» (це єдиний ПТНЗ в місті, який не закритий на карантин чи канікули).
– Мета моєї поїздки – заспокоїти колективи навчальних закладів, які за січень не отримали ні копійки, – повідомляє Г.Москаль. – Працівники залишилися без зарплати, а учні без стипендії.
На жаль, проблему в Мукачеві поки так і не вирішено. Якщо в інших містах обласного підпорядкування, у тому числі бідніших за Мукачево, міськради виділили необхідні кошти, то тут усе залишається по-старому. Мені така позиція абсолютно незрозуміла. По-перше, необхідні гроші в Мукачеві є, вільний залишок коштів міського бюджету на початок року становить 48,9 мільйонів гривень. А, по-друге, треба врахувати, що в цих закладах учаться не професорські діти, а вихідці з простих, а також неповних чи неблагополучних сімей. Дітям призначена невелика стипендія (для звичайних учнів – трохи більше 300, а для дітей-сиріт – близько 900 гривень), яку вони не отримують. Перше питання, яке учні ставлять керівництву: «Коли нам заплатять стипендію?». Крім того, персонал не отримує зарплату, а навчальні заклади не мають можливості розраховуватися за комунальні платежі. Вони не можуть задіяти навіть кошти від власної господарської діяльності, тому що міськрада не підготувала кошториси і держказначейство не може відкрити рахунки. До відключень тепла й світла поки не дійшло, оскільки поставникам направлені гарантійні листи, однак довго так тривати не може.
Закон «Про Держбюджет», за який проголосував у тому числі й нардеп від Мукачева В.Балога, треба або змінювати в частині фінансування профтехосвіти, або виконувати. Так само, як його виконали Ужгород, Хуст і Берегово. В іншому разі зволікання з фінансуванням професійно-технічних закладів у Мукачеві призведе до соціального вибуху.

москаль москаль2 москаль3

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *