Перевізники маршруту Ужгород – Мукачево відмовилися безкоштовно перевозити пасажирів-учасників бойових дій, зокрема й учасників АТО

маршруткаПричина – держава їм не компенсує витрат на пільгові категорії населення. Більше знають наші кореспонденти.

Богдан майже чотири місяці воював на Донбасі. В лютому отримав посвідчення учасника бойових дій. Тепер, за законом, має право на безкоштовний міжміський проїзд. Та водії автобусів Мукачеве – Ужгород таких пасажирів, як Богдан, перевозити відмовляються.

“Це не по-людськи, але поки часу розбиратися немає, вже як закінчиться все – то можна взятися і за тих перевізників. Може, якби вони були там, бачили ту ситуацію – то, можливо, би по інакшому ставилися”, – каже Галина Сернівка дівчина Богдана

Телефоном ми зв’язалися з керівником “Закарпатавтотрансу”. Він спочатку заперечував, що водії маршруту Ужгород – Мукачеве не перевозять пільговиків. Згодом, визнав. Але у всьому звинуватив обласних чиновників.

“Просто облдержадміністрація не довела справу до кінця, бо коли вони давали їм договір на рейс – вони мали їм надати і другий договір про соціальні замовлення на пільгові категорії населення”, – пояснює голова правління ПАТ “Закарпатавтотранс” Йосип Кречко.

В обладміністрації не приховують: справді заборгували перевізникам 4 мільйони гривень за пільгові перевезення. Але – кажуть – не впускати до автобуса людину з посвідченням учасника бойових дій – незаконно. Тому вже звернулися до правоохоронців.

“Щоб вони прийняли міри до тих перевізників, які відмовляють, порушуючи статтю 37 про автомобільний транспорт, а також щоб притягнути відповідних перевізників по статті 60, де накладається штраф у вигляді 10 неоподаткованих мінімумів громадян”, – кже начальник управління інфраструктури, транспорту та туризму Закарпатської ОДА Едуард Маляр.

Утім, не на всіх закарпатських маршрутах водії відмовляються перевозити учасників бойових дій. Якщо є час на очікування – транзитні автобуси, які проїжджають через Мукачеве – беруться довезти таких пасажирів до пункту призначення.

uzhgorod.in

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *