Паводок розмив новозбудовану дамбу на Тячівщині

дамбаПаводкова хвиля вже вдруге не оминула Закарпаття. Так у ніч з 11 на 12 січня у селі Калини повноводна річка Тересва вийшла з берегів й підмила близько 200 метрів берегоукріплення, яке звели на лівому березі річки після осіннього паводку.
Як зазначає Роман Попадинець, майстер фірми «Хустська ПМК-240» (що й проводила роботи з зведення цієї споруди), на близько 85 відсотків берегоукріплення вже було готове до експлуатації.
Однак під час чергового підняття рівня води на річці Тересва насип опинився під водою і, аби оцінити масштаби руйнації споруди та збитки, які заподіяла стихія, чекають на зниження рівня води.
Також цього тижня річкові води Тересви зруйнували близько 150 метрів дамби в урочищі Бам, а по вул. Залізнична підтоплено 4 дворогосподарства. До речі, восени на Бамі вже «похазяйнував» паводок.
Каламутна вода того разу зруйнувала 50 метрів цієї гідроспоруди. Василь Метелешко каже, що з кожним водопіллям, масштаби руйнації на берегової лінії в урочищі будуть зростати. І якщо не укріпити цю частину берега, то річка може розлитись на значно більшу кількість сільських угідь, дворогсподарств та підтопить деревопереробні цехи, що розташовані неподалік небезпечної зони.
Через водну стихію у непростій ситуації наразі перебуває й сім’я Петра Аровича, що проживає на початку села по вул. Леніна. Під час осіннього паводку річка Тересва у притул наблизилась до цієї оселі, зруйнувавши значну частину берегової лінії. Тепер хата Петра Аровича знаходиться на відстані 5 метрів від річки.

transkarpatia.net

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *