Патріарх Філарет благословив закарпатського підполковника Миколу Журавльова (фото)

11 листопада в Києві презентували галерею-музей «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ».

За словами організаторів, мета проекту – демонструвати успіхів та переможні моменти славетних сторінок історії нашої нації, в яких прославились українці та їх предки, а також підвищити самооцінку українців та зростання їх національної свідомості, патріотизму та віри в Україну.

– Нашим проектом галерея-музей «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ» ми плануємо висвітлити позитивні моменти нашої історії, в яких прославились окремі українці та наша нація загалом, щоб усі, хто має предків українців, повірив у себе, відчув справжній патріотизм і віру в Україну, – говорять співзасновники.

Автор та керівник проекту Валерій Галан висловлює впевненість всього колективу, що галерея зможе розбудити в українцях всього світу гордість за свій народ, за свою націю. «Зараз і в Україні, і в усьому світі є багато справжніх свідомих патріотів своєї Вітчизни, ми бачимо це і зараз, особливо у зоні АТО, і бачили під час Майдану. Наш проект це унікальний музей, у якому сюжетні композиції фігур видатних українців відображатимуть ключові етапи формування української нації та державності в різні історичні часи. Наш музей немає аналогів ні в Україні, ні у світі. Понад 130 воскових фігур буде зібрано в 30 сюжетних композицій від часів Київської Русі до нашого часу. В тім числі буде композиція сучасних видатних українців, які прославили і прославляють Україну. Це відомі діячі культури, освіти і мистецтва, спортсмени, журналісти, поети, письменники, публіцисти, актори театру та кіно, громадські та релігійні діячі, науковці з різних галузей знань.

Над експозиціями галереї-музею працюють видатні українські та зарубіжні фахівці: історики, продюсери, режисери, скульптори, художники, журналісти. Головний зміст кожної композиції передати з минулого своїм нащадкам, українцям, те, що їх предки були великою нацією, а Україна – колискою європейської культури.

На вечірню презентацію галереї-музею «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ» завітали численні гості, серед яких державні та громадські діячі, воїни АТО. Благословити керівний та творчий склад проекту завітав Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у супроводі Голови СУВД митрополита Іоана (Яременка), архієпископа Вишгородського Агапітата та Першого заступника голови СУВД прот. Тараса Мельника.

“Те, що нам треба відроджувати нашу українську націю, нашу історію, думаю, ні в кого нема ніяких сумнівів. Церква також приєднується до цієї ідеї. Тому що все, про що тут говорив Іван Валерійович, це духовні цінності, хоч і грунтуються на матеріальних. Ви знаєте, що нашу історію спаплюжили, все краще привласнили собі, а все, що було у нас погане, показують, ніби ми такими є всі. А в дійсності український народ – талановитий. Ми віримо в те, що українська нація відродиться, держава зміцніє. Бо всі негаразди, які ми бачимо, були в історії і будуть. Адже немає нації без недоліків. Треба враховувати, з якого болота ми вийшли. А тепер нам треба утвердитися” – сказав на презентації Патріарх Філарет. Повідомляє Синодальне управління військового духовенства УПЦ КП.

Участь у заході взяли і керманичі “Української асоціації інвалідів АТО” Сергій Тріскач та підполковник Микола Журавльов. Патріарх Філарет благословив підполковника Миколу Журавльова на ратні справи та побажав йому і надалі стояти на вістрі боротьби з російським агресором.

Loading...