На Закарпатті зростає кількість хворих на цукровий діабет

діабетЗавтра, 7 квітня, відзначатиметься Всесвітній день здоров’я, який буде присвячений проблематиці цукрового діабету і проходитиме під гаслом — «Перемагайте діабет!».

Цукровий діабет — одна з провідних медико-соціальних проблем, яка стрімко набирає обертів. Статистика невтішна: у всьому світі вже 387 млн осіб живуть із цією хворобою. За прогнозами до 2035 р. кількість пацієнтів з цукровим діабетом збільшиться до 592 млн, інформує прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області.

Кількість хворих на цукровий діабет,  як в цілому по Україні, так і  в Закарпатській області збільшується.

Протягом 2015 року в області зареєстровано 37 612  хворих на цукровий діабет серед дорослого населення (з них 1842 пацієнтів з цукровим діабетом І типу,  і 35 770- з цукровим діабетом ІІ типу) та 235  дітей (з них 231 – з діабетом 1-го типу та 4-ро з діабетом II типу) . Серед загального числа хворих на цукровий діабет 5 757 пацієнтів потребують інсулінотерапії.

Щорічно в області виявляється 3200-3500 нових хворих на цукровий діабет, біля 5800 осіб з ЦД  є інсулінпотребуючими. Всі хворі на цукровий діабет внесені в єдиний реєстр хворих на цукровий діабет.

Всі інсулінозалежні пацієнти з ЦД на 100% забезпечені препаратами інсуліну, з них 66,5% отримують  вітчизняні інсуліни, 33,5% інсуліни імпортного виробництва. Хворі на цукровий діабет, що знаходяться на катриджних формах інсуліну забезпечені шприц -ручками. Кількість хворих, що лікуються аналогами інсуліна становить 14,5%.

За 2015 рік 13 пацієнтів з інсулінозалежним ЦД, що прибули з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО взято на облік і забезпечено  препаратами інсуліну. Серед хворих на ЦД ІІ типу 25 тис. 754 хворих приймають цукрознижуючі таблетки.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *