На Закарпатті відбулися всеукраїнські змагання радіоаматорів

радіоаматори1Турнір, в якому взяли участь спортсмени-радіоаматори із усієї України, відбувся 13 лютого в Ужгороді. У всеукраїнських очних змаганнях із радіозв’язку на коротких хвилях телеграфом (QRP) на “Кубок Карпат 2016” узяли участь 17 спортсменів, які завітали до Закарпаття з Івано-Франківської, Львівської, Черкаської, Дніпропетровської, Донецької, Херсонської областей та з Києва.

Стати учасником таких змагань може кожен радіоаматор, який знає азбуку Морзе та знається на радійній справі. Причому вікові обмеження учасників відсутні – в турнірі можуть брати участь як дорослі, так і діти.

Суддівство, як і змагання загалом, організовано на професійному рівні. До складу суддівської колегії увійшли: судді міжнародної категорії Георгій Чліянц (м. Львів) та Віктор Бобров (м. Київ), суддя національної категорії Сергій Майборода (м. Київ), та ужгородці – суддя I-ї категорії Владислав Довбака та суддя технічного контролю Йожеф Біров.

«На змагання учасники прибувають із власною апаратурою. Тури проводяться тільки на телеграфі. Кожному учаснику за кілька хвилин до початку змагань видається список позивних, за якими він має працювати, а також контрольний номер, що він повинен передавати при проведенні першого радіозв’язку. Під час наступного зв’язку, спортсмен має передати кореспонденту обмінний номер, збільшений на одиницю від прийнятого», – розповідає член суддівської колегії Йожеф Біров.

радіоаматори

За результатами змагань, перше місце в командному заліку посіли львів`яни, на другому – іванофранківці, третє відійшло команді із Закарпаття.

В особистому заліку переміг Андрій Янулявічюс з м. Івано-Франківськ, друге та третє місця посіли львів`яни Володимир Швидкий та Андрій Сташків.

Переможці та призери змагань були нагороджені кубками та дипломами організаторів, а також цінними подарунками від спонсорів – компанії «Ріг Експерт Україна» та інтернет-магазину 409shop.com.ua.

Організатори змагань – ГО «Ліга радіоаматорів Закарпаття» та «Федерація радіоспорту» забезпечили онлайн-трансляцію заходу в мережі інтернет.

Цікавим є те, що аматори з усього світу спілкуються між собою мовою, яку знають обидва кореспонденти, широко використовуючи традиційний радіожаргон. І хоч міжнародною мовою радіообміну вважається англійська, більшість із них намагаються принаймні привітатися та попрощатися зі своїм кореспондентом його рідною мовою.

Грубість, неввічливість та образи в ефірі – абсолютно неприпустимі. Як і у звичайній бесіді, не можна втручатися в розмови, які вам не адресовані, створювати перешкоди в ефірі та порушувати Міжнародний регламент радіозв’язку. За такі порушення можуть покарати. А ось дотримання неписаних правил – так званого «духу радіоаматорства», або Ham spirit (кодекс доброзичливості і безкорисливої взаємодопомоги між радіоаматорами всього світу), – завжди буде ознакою хорошого тону та вихованності.

І хоча цей вид спорту не такий популярний і зрозумілий для більшості, як, скажімо, футбол, – є сподівання, що молодь буде ним цікавитися і долучатися до його розвитку.

Юрій Ломакін, фото автора

Пропоную в оренду ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ Nissan Leaf для таксі тел.0662041440

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *