На Закарпатті прикордонники затримали двох українців, які намагались перемістити безпілотником цигарки (фото)

У рамках проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Кордон-2017», прикордонники Чопського загону затримали групу осіб, які, можливо, намагались за допомогою квадракоптера перемістити значну партію тютюнових виробів через державний кордон.

Так, сьогодні вночі групу реагування від відділу «Ужгород» було піднято для перевірки повітряного простору та тилових підступів до кордону. Виявивши ознаки вчинення правопорушення, правоохоронці перевіряли місця можливого зльоту та посадки повітряних цілей у прикордонні. Зазвичай, такі малі літальні апарати використовуються для незаконного переміщення контрабанди через кордон.

Прикордонним нарядом за кілька сотень метрів до лінії держрубежу виявлено громадянина України, який при собі мав радіостанцію та пристрій нічного бачення. Жодних документів, які б посвідчували особу, у затриманого при собі не було. Згодом, у результаті пошукових заходів на околиці Ужгород прикордонники виявлили місце з ознаками зльоту та посадки безпілотника. Також, спільно з оперативно-слідчою групою Ужгородського РВ НПУ біля приватного помешкання було виявлено пульт до квадрокоптера, чотири запасні акумуляторні батареї та мішки з цигарками, в яких нарахували 3500 пачок. А незабаром, за допомогою розшукового собаки «зелені берети» затримали неподалік кордону ще одну особу без документів. Пізніше, під час огляду місця події правоохоронці виявили мобільний телефон марки «Самсунг» з перепискою з невідомим, можливо, громадянином Словаччини, щодо обміну інформацією з налагодження схеми польотів безпілотника.

Наразі, затриманих доставлено на відділ прикордонної служби «Ужгород», де їх притягнуто до адміністративної відповідальності. Тютюнові вироби, виявлені технічні засоби, серед яких пристрій нічного бачення, радіостанція,  пульт до квадракоптера, електронні карти польотів, вилучено Національною Поліцією.

Прес-служба Чопського прикордонного загону

 

Loading...