На Закарпатті поліцейські шукатимуть незаконні посіви маку й конопель

макЗ 1 червня до 29 вересня в Україні триває загальнодержавна оперативно-профілактична операція «Мак-2016».

Метою операції є виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку і конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів та недопущення надходження у незаконний обіг наркосировини рослинного походження.
На теренах Закарпаття спільні заходи щодо попередження та виявлення правопорушень у сфері культивування нарковмісних рослин проводять працівники Першого територіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України та Головного управління Національної поліції у Закарпатській області.
Правоохоронці вкотре нагадують, що згідно законодавства за незаконний посів або вирощування снодійного маку (ст.106-2 КУпАП), або невжиття заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снодійного маку (ст.106-1 КУпАП) передбачено покарання – штраф від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст.310 Кримінального кодексу України, за незаконний посів або вирощування снотворного маку у кількості від 100 до 500 рослин, конопель у кількості від 10 до 50 рослин передбачена відповідальність у виді штрафу від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до 3 років. За незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.
Відповідно до законодавства, право вирощувати нарковмісні рослини для промислових потреб мають лише юридичні особи, які для таких цілей мають отримати спеціальні дозволи.
Відділ комунікації ГУНП в Закарпатській області за матеріалами Першого територіального управління ДПН Національної поліції України.

Loading...