На Закарпатті Мінекології представило нові ділянки букових пралісів, які увійшли до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО /фото/

25 січня в Рахові Міністерство екології та природних ресурсів представило нові ділянки букових пралісів і старовікових лісів, які увійшли до складу об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» відповідно до рішення, прийнятого 7 липня 2017 р. на 41-ій сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у м. Краків.
Мова йде про ділянки, що охороняються у національних природних парках «Зачарований край», «Синевир» та «Подільські Товтри» і природних заповідниках «Ґорґани» та «Розточчя».
Загалом в номінацію входять 78 ділянок з 12 країн Європи.
Директори нацпарків ділянки яких ввійшли в номінацію отримали сертифікати від ЮНЕСКО.

Микола Дербак – директор національного природного парку «Синевир»

Природний об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо збереження букових пралісів був створений у 2007 році і включав лише ділянки України, що охороняються в Карпатському біосферному заповіднику, Ужанському національному природному парку і Словаччини. У 2011 році до нього приєднано ділянки з Німеччини, а 7 липня 2017 року додатково включено 63 ділянки букових пралісів та старовікових лісів із 10-ти європейських країн і надано назву «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи». Серед останніх є 9 українських ділянок, які охороняються в національних природних парках «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» та природних заповідниках «Горгани» і «Розточчя».

Захід відбувся за підтримки Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього фонду природи (WWF).

Директор Ужанського національного природного парку Віктор Биркович

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *