На Закарпатті директор школи-інтернату самовільно відправив учня в США

Правоохоронні органи Закарпаття розслідують факт незаконної передачі дитини в США. Мова про позбавленого батьківського піклування 17-річного вихованця Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступеня. Хлопець навчається в інтернаті вже 5 років. У 2013 він із групою інших дітей побував у США на літньому відпочинку, де познайомився з американською сімʼєю. І підтримував із нею зв’язок по інтернету.  Американці неодноразово висловлювали намір усиновити хлопця й навіть офіційно звернулися за роз’ясненням у службу в справах дітей Закарпатської ОДА, щоб з’ясувати, яким чином оформити виїзд за кордон на навчання.
Вони отримали всю необхідну інформацію, однак у підсумку хлопець вилетів у США з грубими порушеннями встановленого порядку.
– Востаннє учень був на уроках 4 вересня, а наступного дня поїхав до Львова, звідки літаком вилетів у Варшаву, а далі в США, – повідомляє голова ОДА Геннадій Москаль. – Директор школи-інтернату самостійно прийняв рішення про виготовлення візи на навчання і виїзд дитини за кордон. Він не повідомив про це ні департамент освіти ОДА, ні орган опіки й піклування Ужгородського виконкому, де учень перебуває на первинному обліку. Закордонний паспорт у порушення інструкції зберігався не в юриста інтернату, а в самого учня. Коли саме і з чиїм супроводом він перетнув кордон, поки не встановлено, зараз цим займаються правоохоронці. Саме вибуття з навчального закладу не оформлено документально. Усе що є – це якийсь акт передачі учня на навчання в США, який складений аж через 11 днів після виїзду – 16 вересня. Як тільки справа спливла на поверхню, директор і юрист інтернату терміново пішли на лікарняний і не дають жодних пояснень. За цим фактом відрите кримінальне провадження.
Зараз за дорученням Г.Москаля у всіх інтернатах області проводяться перевірки щодо законності виїзду та перебування учнів за кордоном.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *