На Закарпатті батальйон “Січ” проведе вишкільний табір

батальйон січ14-15 березня 2015 року Срібна Земля відзначатиме річницю проголошення незалежности. Цього року на заходи з’їжджатимуться гості з усієї України. Крім того, з 12 березня у с. Стеблівка проходитиме всеукраїнський вишкільний табір “Карпатька Україна” за участі інструкторів із батальйону спецпризначення “Січ”.

Щорічно 14-15 березня Закарпатська обласна організація ВО “Свобода” відзначає річницю проголошення Карпатської України. Цю подію неможливо оминути, адже історія Карпатської України сповнена боротьби Закарпаття за визнання його українським, рясніє героями та культурними діячами, які тут боролись і гинули за Україну.

Цьогорічне відзначення виходить на всеукраїнський рівень. Ще однією особливістю цього року є започаткування вишкільного табору “Карпатська Україна” за участи інструкторів із батальйону “Січ”, які щойно в рамках ротації повернуться зі Сходу, де вони воюють на передовій у с. Піски.

План заходів з відзначення Закарпатською обласною організацією ВО “Свобода”76-ї річниці Карпатської України 12:15 березня 2015 р.:

Четвер, 12 березня:

9:00 – Відкриття вишкільного табору “Карпатська Україна” (с. Стеблівка, Хустського р-ну) (МГО “Сокіл” – Томаш Лелекач).

Субота, 14 березня:

10:00 – Збір гостей та учасників у с. Стеблівка на місці таборування.

12:00 – Вшанування січовика Олександра Блестіва на могилі у селі Стеблівка.

14:00 – Мітинг-реквієм у меморіяльному парку “Красне Поле”. Народне віче.

16:00 – Урочиста академія у Хустській гімназії, презентація книги С. Папа “Велика Боротьба”, виступи істориків, музичних гуртів.

19:00 – Смолоскипний марш на Замкову гору, вшанування карпатських січовиків та запалення ватри біля Хустського замку. Повернення до табору у с. Стеблівка.

Неділя, 15 березня:

8:00 – Автопробіг Стеблівка – Хуст – Верецький перевал.

10:00 – Вшанування та покладання квітів до пам’ятного хреста на місці розстрілу команданта Волівської Січі Степана Фігури (1897-1939), вчителів-січовиків Якова Завальницького (1886-1939), Марка Колесника (1896-1939) та Михайла Виняра (1884-1939) в урочищі Тішня (смт. Міжгір’я).

10:30 – Вшанування діяча Карпатської України В. Гренджі-Донського – першого українського письменника, оспівувача національно-визвольної боротьби Закарпаття за незалежну Україну, редактора газети “Нова Свобода” в 1939 році, автора слів гімну Небесної сотні “Пливе кача по Тисині”.

11:00 – Вшанування Федора Тацинця, поручника Карпатської Січі, инших січовиків та покладання вінків до меморіяльної дошки загиблим поблизу могили (с. Сойми, Міжгірський район).

11:30 – Покладання вінків до пам’ятника Августину Волошину – Президенту Карпатської України. (с. Келечин, Міжгірський район).

13:00 – Мітинг та панахида на Верецькому перевалі.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *