На Верецькому перевалі відбулось урочисте перепоховання карпатських січовиків

17 березня 2016 року, в рамках відзначення 77-мої річниці проголошення Карпатської України, на Верецькому перевалі відбулось перепоховання п’яти героїв січовиків.

 Вперше, на Верецькому перевалі – місці масових катувань та вбивств мадярськими окупантами героїв Карпатської Січі був облаштований військовий цвинтар, де тепер спочиватимуть п’ять карпатських січовиків, останки яких знайдені 2015 року на Верецькому перевалі  КП ЛОР “Доля”.

 В урочистостях взяли участь шестеро ветеранів ОУН, бійці сучасної ОДЧ «Карпатська Січ» та бійці батальйону ім. Кульчицького під проводом  командира Легіону Свободи Олега Куцина, а також члени Закарпатської та Львівської Обласної організації ВО «Свобода». Вперше, у заходах на Верецькому перевалі взяли участь і представники влади Закарпаття.

 «Славний чин Карпатських січовиків не лише не забутий, але ми продовжуємо справу наших предків сьогодні на східному фронті боротьби з окупантом. Ми горді, що можемо бити ворога , бити за Україну, за наших загиблих предків та їх сучасників, наших побратимів, які полягли за Україну вже в наш час, за майбутнє Нації!», – виступив командир «Карпатської Січі» та Легіону Свободи Олег Куцин. Також, у своєму виступі Кум згадав сімох полеглих побратимів, зачитавши їх прізвища та віддавши шану воїнам. Закінчив свій виступ командир Карпатської Січі Олег Куцин (Кум) уже традиційним у підрозділі привітанням: «Слава Нації – Смерть Російській Федерації!»

 «Ганебно, що предки тих, хто 77 років тому мордували й по-звірськи вбивали наших славних героїв, топтали й обкрадали нашу святу Землю, нині знов ходять цими окропленими кров’ю стежками і спокійно носять квіти до якогось незрозумілого свого пам’ятника на Нашій Землі! Ганебно й те, що наші правоохоронні органи зараз обступили їх реліквію, українці від українців охороняють нащадків орди!», – наголосив у своєму виступі представник духовенства.

 «Ці останки віднайшли та ексгумували минулого року пошуковці комунального підприємства Львівської обласної ради “Доля” в с. Сянки  Турківського району Львівської області, – розповіла в.о. директора департамент внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА Марія Вагіла. – Слід додати, що урочисте перепоховання відбудеться в межах відзначення 77-ї річниці проголошення Карпатської України».
Після молебня та виступів, під сальви пошани залишки карпатських січовиків були поховані.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Верецький перевал

верецький3 верецький2

 

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *