На Великоберезнянщині намагалися спровокувати людей на перекриття доріг за участі видання, яке знаходиться в розробці СБУ (фото)

12 жовтня у прикордонному селі Волосянка Великоберезнянського району на певний час було перекрито дорогу державного значення Львів – Самбір – Ужгород. Причиною такого кроку стало недостатнє забезпечення мешканців населеного пункту дровами напередодні опалювального сезону. Людей намагалися запевнити, що винуватий у такому становищі Ужанський національний природний парк, який не дає погодження на вирубку лісу для потреб населення. При прибутті на місце події журналістів та учасників бойових дій в зоні АТО виявилося, що мітинг не був стихійним, а ретельно підготованим. Дивним чином у Волосянці з’явилися представники інтернет-видання  “Страна.ua” (журналіст Ольга Волкова та телеоператор), а поряд з ними знаходився голова Великоберезнянської районної ради Ярослав Шукаль, який на місцевому рівні тісно співпрацює з кланом нардепа Віктора Балоги. Також вдалося встановити, що на місце перекриття дороги підвозилися автобусами мешканці сусідніх сіл, Кострина, Жорнави, Ужка.

Як відомо, в серпні 2017 р.  СБУ  провела у Києві в редакції видання “Страна.ua” та деяких  журналістів обшуки. Слідчі дії відбувалися у рамках кримінального провадження, відкритого за фактом злочину, передбаченого ч. 1 ст. 328 Кримінального кодексу України (розголошення державної таємниці). Співробітники спецслужби під час здійснення слідчих дій перевіряли комп’ютерну техніку на наявність матеріалів, які становлять державну таємницю, адже напередодні у головного редактора  “Страна.ua” Ігоря Гужви Служба безпеки України виявила на вилученій флешці секретну інформацію Міністерства оборони України.

Атовцям вдалося заспокоїти людей і перевести розмову у конструктивне русло. Коли виявилося, що знімальна група представляє сайт “Страна.ua”, оператор, до речі не зміг назвати прізвище свого головного редактора і люди почали говорити про “сепарів”, журналісти оперативно зникли з місця події.

Мешканці Волосянки повідомили, що вважали осіб з телекамерою представниками телеканалу “Тиса-1”. Небайдужі громадяни надали “Трибуні” фото автівки на польській реєстрації, яка перевозила знімальну групу.

Тепер черга за СБУ встановити, яким чином у безпосередній близькості від державного кордону здійснюється відеофіксація особами, які не мають місцевої прописки. Думаємо, що спецслужбам вдасться изначити замовників і безпосередніх організаторів підвезення людей на акцію, хто виготовляв плакати, на яких до речі, зі зворотньої сторони був надрукований текст угорською мовою (на території Великоберезнянського району немає місць компактного проживання цієїї нацменшини, отже плакати виготовлялися в Ужгороді).

Директор Ужанського нацпарку Віктор Биркович, який незабаром прибув до мітингувальників швидко налагодив контатакти з місцевим населенням та пояснив, що дозволи на вирубку лісу для мешканців Волосянки видані ще в кінці серпня на початку вересня, але чиновники з Міністерства екології дуже довго погоджують ці документи. Однак на наступному тижні всі селяни отримають можливість заготовити дрова. Також Віктор Биркович зазначив, що на дериторії Великоберезнянщини державний лісгосп заготовляє близько 50 000 кубічних метрів дров, які в основному продаються за межі району. Завданням РДА та районної ради є в першу чергу забезпечити дровами місцеве населення, а лише потім продавати деревину за межі району. Віктор Биркович порадив голові райради Ярославу Шукалю та голові РДА Василю Симочко прийняти рішення про створення у Волосянці паливного складу, тоді проблема з дровами для місцевого населення вирішиться і на наступні роки. Мешканці Волосянки схвально прийняли таку ініціативу.

 

Loading...