На Ужгородщині відроджують радгосп «Червона зірка» (ФОТО)

 

зірка5Революції на селі не вийшло. Повернути селянам право приватної власності на землю — ще не означає повернути саму землю. За неї, матінку, ще довго доведеться боротися. Боротися за майно, яке ще не остаточно розкрадене й розбите. Дай Боже, щоб переможцем вийшов селянин. Великий обман народу під назвою «ваучерна приватизація» ми вже пережили. Не хочеться навіть думати, що земельна реформа може закінчитися таким самим великим обманом. Але те, що відбувається нині на селі, інакше як чорним переділом назвати не можна. Колишні колгоспи чи то б пак радгоспи  поміняли вивіски на  колективні сільськогосподарські  підприємства ще інші залишилися державними, як і колишній  флагман на території Ужгородського району  «Червона зірка», але мінялися вивіски і нічого більше. І винні в цьому не лише колишні керівники радгоспів, котрі зубами вчепилися в народне добро, а і чиновники. Це вони заради красивих звітів і переможних рапортів постаралися «стерти» КСП якнайшвидше з карти України і загнати селян, котрі не встигли отямитися, в кооперативи, товариства з обмеженою відповідальністю, акціонерні товариства, аби звітувати в термін, відведений указом Президента, що колгоспів більше немає.

зірка      Нині є чіткі рекомендації інститутів, різноманітних фондів, як і що слід робити. Здавалося б, — бери й користуйся. Так ні. А тим часом, щоб їх виконати, багато розуму не треба. Потрібно лише одне — усе робити за законом, по совісті і з честю. У тому-то й уся біда. Ті, у кого в руках віжки реформи, у цьому не зацікавлені. Тож відбувається все навпаки.

зірка3 Днями, аби остаточно не знищити  набуте  важко працею колишніх  колгоспників добро міністр  аграрної    політики та  продовольства України  Ігор Швайка, а саме   8 жовтня цього  року  призначив  виконувачем обов»язки директора державного підприємства «Червона  зірка» Романа Андруся. Як зазначає  призначений директор, нині вся та система господарювання, яка діяла при  колишньому  Радянському Союзі, не вижила в умовах сучасної України. Держава використовує далеко не весь потенціал надзвичайно родючих земель, і колишня добра слава Ужгородщини, як аграрного району нашого  краю , на жаль, залишиться тільки на сторінках історії. Проте , робляться  певні  кроки  для збереження того , що не вдалося розікрасти і з  цим  новому очільнику  «Червоної зірки»  доведеться  боротися. Як зазначає Роман Стефанович він не дасть загубити добру славу  колись потужного  радгоспу, робитиме усе   можливе, аби  цим державним підприємством мали змогу пишатися жителі  Ужгородського району.  Нині планів намічено багато, а тому не  слід опускати руки перед труднощами, навпаки слід шукати  виходи із складної ситуації яка  склалася наразі з підприємством. Ті, хто роками грабував і знищував  підприємство не  вдасться  уникнути  відповідальності, зазначив Роман  Андрусь. Під  час   нашого  візиту до  «Червоної зірки», а  стан  підприємства наразі плачевний   роботи  тут  непочатий   край.  В коментарі   з  нами   Роман Стефанович розповів, що робитиме усе можливе для збереження того що залишилося. Цей радгосп я  пам»ятаю добре, адже   з самого дитинства мав  можливість тут  бувати, тут народилися мої предки і я  збережу те, що ще не зовсім втрачено. Про перспективу розвитку поки говорити не  буду, головне чітко визначити пріоритети і рухатися  вірним  шляхом, резюмував   директор  підприємства.

Вадим  Верба

                                                                                                                               журналіст   

зірка4

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *