На Свалявщині відкрили пункти реалізації дров

Того року зима застала закарпатців дещо раніше, ніж зазвичай – в містах ще тиждень тому стартував опалювальний сезон, а жителі сіл почали включати індивідуальне опалення.

Власники твердопаливних котлів активно приступили до заготівлі дров або інших матеріалів для обігріву своїх осель. А ще затяжна зима дала поштовх до того, що люди почали закуповувати дрова ще від початку літа. Аби зменшити ажіотаж, й лісівники розпочали реалізацію дров для місцевих мешканців дещо раніше. І ще створили спеціально для виписки дров на опалювальний сезон пункти звернення громадян.

Кубометр дров паливних для населення у Свалявському лісовому господарстві в цьому році реалізується за ціною 492 грн. Йдеться про дорогі сорти – твердолистяні породи дерев, які мають найвищу теплотворну здатність, передає прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

– Всього дрова бувають трьох типів в залежності від їх теплотворної здатності. Перша, це так звана тверда група – дуб, береза, ясен, клен. Вони при спалюванні виділяють більше теплової енергії, – розповідають лісівники Свалявського держлісгоспу. – До другої групи належать хвойні дерева і вільха. Найменшу теплотворну здатність мають м’яколистяні породи, зокрема тополя. Однак ми стараємося заготовити одразу дрова завчасно заготовлені, першої групи. Реалізовують лісівники дрова населенню у вигляді колотих дров довжиною до 1 метра.

І спеціальго для населення у Свалявському держлісгоспі відкрили пункти, куди громадяни можуть звернутися по дрова. Вони розташовані за адресами:

с. Неліпино, вул. Шевченка, 23

с. Плоске, вул. Головна, 263

с. Поляна, вул. Духновича, 98

c. Дусино, вул. Миру, 195

с. Березники, вул. Головна, 234

c. Керецьки, вул. Замостянська, 193

Loading...