На Мукачівщині прийомні батьки роками експлуатували круглого сироту-інваліда (ДОКУМЕНТ)

Роками прийомні батьки експлуатували хлопця сироту, заробляючи на ньому гроші і робили бізнес на дитячих коштах.

Про це повідомляє Голос Карпат з посиланням на волонтерів ГО “Народна Рада Мукачівщини”.
Про юнака-сироту волонтери дізналися від молочниці із с.Визниця, що на Мукачівщині. А далі жахливу історію власного життя небайдужим активістам розповів сам хлопчина. Належні документи наразі знаходяться у Оксани Михайлівни Драги та Валентини – вчительки, які взялися за цю нелегку і заплутану оборудку із круглою сиротою.

Юнак народився у Мукачеві, після смерті батьків опинився в Чинадіївському дитбудинку.

“Звідти його забрала під опіку у с.В.Лучки Фенинець Люба Михайлівна, він наразі прописаний ще в Лучках, звідки пішов не від добра. Опікунша його обібрала та не повернула осибистих речей: документи, ощадкнижку, паспорт та компютер, який був придбаний за державні гроші, але юнак не мав доступу до нього, через заборону. Також не повернули хлопцю й слуховий апарат, без якого він не чує. У юнака і досі офіційно немає групи по інвалідності, хоча не чує він із дитинства. Останній апарат, з його слів, йому розбив на голові співмешканець горе-опікунки…  Більше того, за отримання першого паспорту в житті дитини опікунша з дитячих коштів “сплатила” 1000 грн. Після хлопець попросив захисту в дільничого міліціонера, який, як виявилось став на бік опікунки, і підтвердив, що виготовлення документу коштує таких грошей. Хоча, відомо, що перший паспорт для дитини у повноліття є безкоштовним!”, – розповідає жахливу історію волонтер Катерина Легерда.

Небайдужі волонтери та освіятни кажуть, що викрили аферистку, яка роками обкрадала свого приймного сина та примушувала хлопця працювати за їжу.

“За дитячі гроші пасинка ця жінка купувала худобу для, начебто, прийомного сина, щоб віно пив молоко. Натомість купувалися свині, корова, яких ця дитина пасла і доглядала, замість того, щоб ходити до школи. Із розповіді Олега ми дізналися, що опікунша примушувала його працювати на інших, а хлопчина приносив їй зароблені гроші й отримував їжу. Однак, атестат йому у сільській школі видали. Проте, виникає питання, чи мають право ці люди, які виставили ці оцінки за якість знань сироти, називатися педагогами, вчителями? Чому вони, спостерігаючи ситуацію, не забили на сполох?! Ймовірно, вони всі були у змові, прикриваючі кричущі факти знущань над прийомною дитиною. Де були опікунська рада, дільничий, директор вечірньої школи, сільський голова? – залишається загадкою… ” – продовжує шокуючу розповідь волонтер.

Далі про хід цієї історії розповіла начальник віддлу правопросвітництва та взаємодії з субєктами надання безоплатної первинної правової допомоги (БВПД) Мукачівського місцевого центру Мирослава Пилипчинець.
Саме до них звернулись волонтери, щоб допомогти юнаку оформити документи та повернути речі з чужого незаконного володіння.

“У березні цього року юнакові Олегу виповнилося 18 років, але життєва стежина молодого юнака виявилася непростою. Після смерті батьків, хлопчик до 10 років виховувався у закладах інтернатного типу, останні 8 років – проживав уприйомних батьків. Після настання повноліття опинився на вулиці, без засобів існування, професійної освіти та житла. Сьогодні тимчасово проживає у родині тітки, у якої також велика родина. Також молодий юнак має проблеми зі слухом, потребує слухового апарату, готується до повторного медичного обстеження. Волонтери разом з хлопчиною звернулися і до голови Мукачівської РДА, який уважно вислухав непросту ситуацію та залишив на особистому контролі. На сьогодні працівниками Мукачівського МЦ з надання БВПД робиться все, щоб допомогти захистити конституційні права молодого громадянина, волонтерам дали перелік необхідних документів, щоб призначити адвоката та всебічно і в порядку черговості допомогти Олегу відновити втрачені документи, повернути речі з чужого незаконного володіння, стати на квартирний облік та інші правові питання, які виникатимуть на молодій життєвій стежині юнака. При цьому слід зазначити, що дана справа є тільки початком захисту конституційних прав конкретного громадянина в сфері різних галузей прав. Тому разом з спільними зусиллями з волонтерами, відповідними підрозділами районної адміністрації, працівниками Мукачівського МЦ та адвокатом, де кожен зробить свою роботу, щоб в кінцевому результаті хлопчина мав документи, свої законні речі, дах над головою, здоров’я, роботу і можливо освіту”, – розповіла правозахисниця.

Зазначимо, що наразі цю жахливу ситуацію під свій особистий контроль взяв голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай. У першу чергу він зобов’язав відділ охорони здоровя та юристів розпочати відповідні дії та підготувати документацію, щоб юнак зміг отримати заключення на інвалідність.

юнак юнак2 юнак3 юнак4 юнак5

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

4 thoughts on “На Мукачівщині прийомні батьки роками експлуатували круглого сироту-інваліда (ДОКУМЕНТ)

 • 01.09.2016 at 09:36
  Permalink

  цю суку опікунуш притягти до кримінальної відповідальності! за сироту, за те що його як раба здавала на важкі сільхозроботи своїм односедьцям, а годувала як худобу, коли заробить на себе?
  Питання а де була держава та її педагоги, опікунська рада, міліція, голова селі??? Та вони усі співчучасники злочину проти дитини, круглої сироти!
  Вони мають понести жорстоку відповідальність перед законом!

  Reply
 • 01.09.2016 at 09:38
  Permalink

  волонтери роблять ті важкі справи,від яких держава відмежовується і воліла би не чути і не знати, За яку роботу вони отри мують зарплати із податків громадян?
  Слава волонтерам Мукачева!
  Ці жінки заслуговують на визнанння з боку держави!

  Reply
 • 01.09.2016 at 19:20
  Permalink

  у цього сироти ще мукачівська влада свого часу відібрала квартиру за борги у батьків і баби з дідом, цікаво яктепер молодий балога викрутиться із ситуацією із аферами кварти у сиріт.Там опікунська рада Степанова, та ще шахрайка знає сі діло!

  Reply
 • 06.09.2016 at 08:30
  Permalink

  дільничого мента із села Магоча Володю звільнити за то што кришував цю бандершу мачуху за співучасть у злочинах проти сироти

  Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *