На Хустщині прокуратура шукає “лісову мафію”

лісПісля публікації у одній із соцмереж серії світлин під заголовком «Ось як я за одну годину знайшов лісову мафію» громадським активістом Романом Келеменом, розслідуванням факту відведення під санітарну вирубку здорових дерев зайнялися працівники Хустської місцевої прокуратури.

– Якщо провести аналіз всіх лісозаготівельних робіт у Закарпатті, то 80% із них – це санітарно-суцільні вирубки і тільки 20% – головного користування. Тоді взагалі треба бити на сполох і визнавати ліси області екологічною катастрофою. Чому ОДА цього не бачить, чому мовчать екологи, – наголосив у публікації пан Роман, при цьому підкресливши, що в с. Сюртук дерева, які є по суті діловою деревиною, промарковано позначками, якими позначають стовбури насаджень, які підлягають вирубці на дрова.
Отже, зважаючи на зміст повідомлення та наявність фотоматеріалів, Хустською місцевою прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.364 КК України за фактом зловживання службовим становищем, щодо охорони лісу працівниками державне підприємство «Хустське лісове дослідне господарство».
Наразі проводяться першочергові слідчі дії спрямовані на документування протиправної діяльності посадових осіб Хустського ЛДГ, повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.
Також Хустською місцевою прокуратурою вже скеровано лист в Державну екологічну інспекцію в Закарпатській області для виділення спеціаліста для проведення невідкладної перевірки по вказаному факту.
Довідково: санкція ч.1 ст.364 КК України передбачає покарання до двох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *