На чийому боці воювали закарпатці у ІІ Світовій війні?

гонведиПерший заступник голови Закарпатської обласної ради, заступник голови Закарпатської обласної організації Партії регіонів Володимир Закурений заявив «Якби Фаріон та Михальчишин воювали на фронті, то мали б право змінювати написану історію. Але такого права у них немає»

Цю думку він висловив , коментуючи одну із останніх законодавчих ініціатив депутатів від ВО «Свобода» Ірини Фаріон та Юрія Михальчишина, що стосувалася терміну Велика Вітчизняна війна та його майбутнього використання  в офіційній українській історії.

–         Подібна пропозиція виглядає, як мінімум, обурливою. Як люди, які не мають ані найменшого відношення до тих подій, до пролитих рік крові та мільйонів життів,  загублених на фронтах Великої Вітчизняної, можуть говорити щось про історичну правду та справедливість? І, тим більше, заявляти, що термін Велика Вітчизняна війна провокує непорозуміння та конфлікти в українському суспільстві. Єдиним провокатором непорозумінь та конфліктів в українському суспільстві наразі виступає саме «Свобода» та її представники зі своїм викривленим баченням вітчизняної історії та намаганням збудувати політичні кар’єри ціною державної єдності, толерантності та взаєморозуміння. Якби Фаріон та Михальчишин воювали на фронті, то мали б право змінювати написану історію. Але такого права у них немає. І якщо статус народного депутата дає їм можливість писати закони, то він не дає їм права руйнувати історичну пам’ять країни та знущатися над спадком, який залишили нам наші батьки та діди. Рідний брат мого батька і мій дід воювали на фронтах Великої Вітчизняної. Дядько пожертвував своїм життям у боротьбі із фашистськими загарбниками, померши страшною, болісною смертю. Усе моє дитинство пройшло у розповідях, у спогадах про ті трагічні роки. І мене особисто ображає та обурює така поведінка наших політиків. Сподіваюся, парламентарі зуміють припинити це публічне насміхання на історією України, – заявив Володимир Закурений.

Пан Закурений також не воював на фронтах ІІ Світової війни. І очевидно тому, що народився не на Закарпатті, не знає, що більшість наших краян воювала у складі окупаційної Угорської армії на Східному фронті проти Радянського Союзу.  Для них ця війна явно не була  Великою Вітчизняною. 

Але так склалася історична доля нашого народу. Бути розділеним між людиноненависницькими режимами. Нацизм і комунізм йшли нога в ногу, розпочавши союзниками війну, змагалися у винищенні українського народу. Парадокс у тому, що один із них (нацистський режим) виявився засудженим Міжнародним трибуналом у Нюрнберзі, а інший (комуністичний) і надалі продовжував завойовувати і тероризувати європейські народи.