Мукачівців закликають захистити позашкільну освіту від депутатів-маріонеток

До акції непокори закликав у мережі Фейсбук журналіст Юрій Кравчук.

Завтра усі виходимо до ратуші перед сесією. Захистимо позашкільну освіту від депутатів-маріонеток!

Раніше “Трибуна” повідомляла: Борислав Береза не дасть Балогам прихопити Мукачівський екоцентр.

Прокуратура Закарпатської області виявила грубі порушення закону при прийнятті міською радою Мукачева рішення щодо ліквідації еколого-натуралістичного центру. Про це йдеться у відповіді заступника прокурора Закарпатської області Павла Руснака на звернення народного депутата України Валерія Пацкана.

“Мукачівська міська рада при прийнятті рішень вийшла за межі своїх повноважень та фактично ліквідувала не лише позашкільний заклад освіти, але й об’єкт природно-заповідного фонду місцевого значення. Вказане рішення в частині ліквідації Еколого-натуралістичного центру є незаконним, а дії Мукачівської міської ради 6 скликання щодо його прийняття є протиправними, у зв’язку з чим абзац 5 пункту 8 рішення підлягає скасуванню”, – йдеться у тексті. Також повідомляється, що прокуратура міста Мукачева подала позов до Закарпатського окружного адміністративного суду з тим, аби скасувати вищезгадане рішення мукачівських депутатів. Наразі позов знаходиться на розгляді.

екоцентрНагадаємо, під час сесії Мукачівської міської ради 15 січня поточного року обранці прийняли рішення ліквідувати центр нібито через брак фінансування. Однак педагоги та батьки не покладають надії відстояти право дітей займатися в улюблених гуртках. За словами директора Мукачівського ЕНЦ Тетяни Кіш, сьогодні заклад має найкращі в області умови для ефективного екологічного і природоохоронного виховання школярів. Цьому сприяє навчально-дослідна земельна ділянка: теплиця, 12 парників, колекційне та дослідне поле, квітники, плодовий сад, дендрологічний парк, міні-зоопарк. Екоцентр – єдиний у Закарпатті, який має площі закритого ґрунту. Тут також облаштований унікальний декоративний комплекс, де нараховується понад 200 рідкісних аборигенних та акліматизованих деревних і чагарникових порід.

Займаються у центрі як дошкільнята, так і учні старших класів. Поряд з функціональною допрофесійною підготовкою, за роки навчання у екоцентрі, діти, учнівська молодь набувають досвід екологічної культури, співпраці у різних напрямах навчально-дослідницької, науково-експериментальної роботи, самоосвіти та самовираження у творчих видах діяльності.

Екоцентр був заснований у 1958 році як Мукачівська міська станція юних натуралістів, і 1 квітня відсвяткував свій 57-мий день народження.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

One thought on “Мукачівців закликають захистити позашкільну освіту від депутатів-маріонеток

  • 26.08.2015 at 14:20
    Permalink

    Вимоги громади міста Мукачева – визнати незаконним та скасувати Рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання № 1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради, комунальних установ та організацій» !
    Цим соромним рішенням ліквідовано не лише усі три заклади позашкільної освіти Еколого-натуралістичний центр, станції юних техніків та центру туризму краєзнавства та екскурсій, а і піонерський табір відпочинку “Мрія” у с.Лісарня, соціальний центр, де годували соціальнонезахищені верстви населення, бідних та немічних.

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *