Мукачівська влада знову проігнорувала інтереси викладачів та студентів ПТНЗ (ФОТО, ВІДЕО)

Позачергове засідання Мукачівської міськради не дало будь-яких результатів у вирішенні питання щодо фінансування професійно-технічних закладів освіти міста. Люди кілька місяців залишаються без зарплат та стипендій. Сьогодні, 17 березня, вони вкотре зібралися під стінами Мукачівської ратуші. Вкотре – марно. У людей уривається терпець: чи депутати забули, хто їх обирав?  Чи, може, думають, що сидітимуть в тих кріслах вічно?

Ще до початку сесії перед мукачівською ратушею зібралися кілька сотень людей – знову ж таки студенти та викладачі трьох профтехучилищ міста. Люди принесли транспаранти і з криками «Ганьба», «Верніть дітям стипендії», «Верніть зарплати викладачам» зустрічали міських обранців.

На позачерговій сесії фракція «Відродження» поставила на голосування пропозицію про внесення на порядок денний питання про часткове фінансування мукачівських закладів профтехосвіти. Тобто, йшлося про те, щоб, принаймні, заплатити людям заборговані кошти за два місяці. «За» відповідне рішення проголосувало тільки 16 депутатів із 31 присутніх: «Відродження, «Батьківщина» та «Самопоміч».  Жодного голосу не дали депутати від «Єдиного центру» та КМКС. Тож позиція провладних партій просто заблокувала вирішення питання фінансування заборгованих стипендій та зарплат студентам та працівникам професійно-технічної освіти.

«Центральна влада залишила людей напризволяще, проте нині й міська влада Мукачева абсолютно не цікавиться тим, що буде із мукачівцями. Є можливість частково профінансувати заборговану зарплатню та стипендію з міського бюджету, а відтак просити у центрально влади відшкодування. Адже доки  не підписаний Закон про зміни до бюджету, це обов’язок міської ради! Люди не бачили своїх заслужених грошей кілька місяців! Пане міський голова, чим мукачівці повинні сплачувати за комунальні послуги, купувати їжу? Вас це не цікавить? Виконуйте закон», – заявив на сесії викладач одного з ПТНЗ м. Мукачева.

«З першого січня немає фінансування нашого закладу. У нас закриті рахунки, ми навіть не можемо використовувати свої ж кошти, для того, щоб допомагати якимось чином учням», – розповіла Еріка Канчій, заступник директора Мукачівського професійно-технічного училища №3.

Викладач професійно-технічного училища №8 Людмила Шелей: «У нас остання зарплатня була 26 грудня, уявіть собі. Є Конституція України, закони про освіту, про оплату праці. А влада сьогодні цинічно не виконує своїх обов’язків! Як люди мають жити? Влада абсолютно не думає про це!»

Попри всі аргументи представників фракції «Відродження» та викладачів, студентів професійно-технічних закладів Мукачева депутати не надали навіть елементарної пропозиції вирішення проблеми. Натомість звернулися до Прем’єр-міністра, щоб місту були передані у власність заклади профтехосвіти. За цю пропозицію проголосували більшість обранців. Проте це жодним чином не вплине на вирішення питання.

«Державна влада хоче знищити профтехосвіту, а міська влада Мукачева просто їй підігрує в цьому – інакше я не можу охарактеризувати те, що відбувається, – розповів кореспонденту ІнфоСлужби із зали засідань депутат Мукачівської міської ради Олег Казибрід. – Найприкріше те, що гроші в міському бюджеті є, і якісь пояснення заступників мера про те, що, мовляв, недоцільно їх витрачати на погашення заборгованості по зарплатах і стипендіях – виглядають щонайменше жалюгідно. Так і хочеться сказати таким горе-чиновникам: схаменіться, згадайте, на кого ви працюєте! Громада дала вам право захищати її інтереси, а ви що робите натомість?

Таке ж питання мені хочеться задати й депутатам, які сьогодні своїм голосуванням захищали інтереси політиків, а не виборців – що ви робите? Серед вас чимало педагогів, уявіть, що ви на їхньому місці, ви не маєте, за що годувати дітей. Невже немає ні краплини співчуття?»

Зрештою, як зазначають депутати, своєю відмовою від голосування за фінансування ПТНЗ з міського бюджету депутати порушили чинне законодавство України. Мова про те, що, згідно зі ст. 27 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», «…видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, плануються з 2016 року у відповідних бюджетах міст обласного значення, а на інших територіях – у відповідних обласних бюджетах та бюджеті міста Києва». Тобто, фактично наразі влада Мукачева порушує законодавство!

Опозиційні фракції Мукачівської ради «Батьківщина», «Самопоміч» та «Відродження» знову ініціюють скликання позачергової сесії з одним питанням на порядку денному: відшкодування заборгованої заробітної платні з міського бюджету. Наразі йдеться про кошти у розмірі 6 мільйонів 333 тисячі гривень. «Ми знову зібрали 15 підписів і зареєстрували звернення про скликання позачергової сесії, – прокоментував О. Казибрід. – Будемо намагатися знову й знову лобіювати дане питання. Шкода, що депутати грають на руку політиків, але зрештою виборці бачать, хто справді на їхньому боці, а хто лише на словах».

Вл. Інф.

Відео Ключ ТВ.

пту м пту м2

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

One thought on “Мукачівська влада знову проігнорувала інтереси викладачів та студентів ПТНЗ (ФОТО, ВІДЕО)

  • 17.03.2016 at 19:50
    Permalink

    Зверхність та цинізм мера балоги і його єцівських клоунів, яких більшість у раді вражає!се ще слабо, діти виховані, слухали своїх вчителів, щоб не порущшувати громадський порядок. Директори та вчителі ПТО міста вперше виступили на засхист своїх порушених прав та прав студентів ПТУ, люди були у відчаї від того, чому вони мають страждати та стали заручниками ситуації. начальник мукачівської муниціпальної поліції Роман, сволота, людям погрожував, матюкався,а його міліція кишенькова закрила браму перед ініціативною групою вчителів, які хотіли в цивілізований спосіб, культурно просилися від цього бидла Романа, щоб пропустив і пройти на сесію і захистити свої права, щоб їх почули. Мер взагалі дав команду закрити ворота на вході, заблокувати, щоб не потрапив із мітингувальників у Ратушу ніхто! Але люди згуртувалися і прорвалися, а студенти чесно виконували наказ вчителів не заходити в приміщення, а стояти з плакатами на площі.Менти розгублені муніціпали не знали що робити, люди їм сказали що завтра ви тут опинитеся, вони безсилі перед народним гнівом і бунтом принижених вчителів і студентів пту. Після сесії студенти вимагали щоб мер Андрій Балога вийшов, однак він мабуть в штани наклав, із своїми єцівцями позакривалися по кабінетах, або виходили чорним ходом. Тварі єцівські. Ще молодому меру чи комусь, учасник майстер-шеф Анатолій Цуперяк приніс в сітці їжу, щоб з голоду не здохли. Сором! Протест голодних і ображених громадян є небезпечним і непередбачуваним, так як люди доведені до відчаю здатні на неадекватні дії. Якщо влада і єцівські депутати-зрадники своїх виборців не підуть на поступки і не почують мітингувальників ПТО, люди так і казали підуть до них по домівках, і заставлять їх приймати людські рішення, а ще щоб нагодували голодних вчителів і студентів, і правильно зроблять! Ці депутати поприїжджали на дорогих авто, вартістю за квартиру, а рішення для простих вчителів та студентів ПТУ прийняти не здатні. Хай разом з мером Балогою ідуть у відставку, а ні то їх точно винесуть!

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *